Nowy zakrzywiony soundbar Samsung

0
1353
views

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy, flagowy model soundbara firmy Samsung – HW-J8500, który nawiązuje swoim designem do filozofii „Total Curved Solutions” przedstawionej na początku roku. Soundbar będzie doskonałym uzupełnieniem zaprezentowanych niedawno telewizorów Samsung SUHD, gwarantującym wysoką jakość dźwięku.

HW-J8500 to tegoroczny najwyższy model soundbara firmy Samsung. Wzmacniacz oraz głośniki funkcjonujące w systemie 9.1 umieszczono we wspólnej kolumnie umieszczanej pod telewizorem, towarzyszy jej bezprzewodowy aktywny subwoofer o membranie wielkości 8 cali. System wygeneruje dźwięk o łącznej mocy (RMS) 350 W i został zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy z flagowymi modelami telewizorów Samsung SUHD – 78-calową i 65-calową wersją telewizora JS9500 oraz 65-calowymi modelami JS9000.

Soundbar został wyposażony w szereg technologii optymalizacji dźwięku, które sprawią, że muzyka czy filmy będą brzmiały dokładnie tak jak powinny. Za brak jakichkolwiek zakłóceń odpowiedzialna jest technologia Crystal Amplifier, która dwukrotnie filtruje źródło dźwięku. Każdy głośnik w kolumnie soundbara jest wyposażony w oddzielny wzmacniacz. HW-J8500 został także wyposażony w system Surround Sound Expansion. Rozszerza on optymalny obszar odsłuchu gwarantując imponujące doznania, emitując efektowny przestrzenny dźwięk. Szczególnie dobrze funkcja ta sprawdzi się w trakcie oglądania filmów. Do emisji dialogów lub głosu spikera przeznaczono specjalny głośnik dialogowy, umieszczony w centralnej części kolumny głośnikowej.

 

 

Nową technologią zastosowaną w tegorocznym flagowym modelu listwy głośnikowej jest HFR (High Fidelity Restoration). Dzięki jej działaniu, przywrócona zostaje wierność reprodukcji źródła dźwięku, gwarantując jakość zbliżoną do ideału. Soundbar jest także kompatybilny z wprowadzonym w zeszłym roku bezprzewodowym systemem audio Samsung Multiroom – możemy go szybko i łatwo dołączyć do domowego systemu audio, skrojonego na miarę do naszych potrzeb i wnętrza. Funkcjonalność ta umożliwia również odtwarzanie muzyki na soundbarze z wykorzystaniem domowej sieci Wi-Fi dzięki nowoczesnej aplikacji Samsung Multiroom 2.0.

Na wyposażeniu HW-J8500 znajduje się także wbudowany moduł Bluetooth. Dzięki temu, m.in. bezprzewodowo połączymy soundbar z kompatybilnym telewizorem, korzystając z funkcji TV SoundConnect. Ponadto, w urządzeniu znalazł zastosowanie także autorski kodek firmy Samsung – Bluetooth HI-FI Codec. Zagwarantuje on możliwość bezstratnego strumieniowania muzyki z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Soundbar dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (HW-J8500) oraz srebrnej, oznaczonej symbolem HW-J8501. Kolumnę głośnikową można nasunąć na stopę telewizora, a w przypadku montażu telewizora na ścianie, podwiesić pod nim wykorzystując specjalny uchwyt znajdujący się w zestawie wraz z soundbarem*.