Depilacja w dzisiejszych czasach dotyczy już nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn.

0
5040
views

Sięgamy po różne metody usuwania owłosienia, które przynoszą mniej lub bardziej trwałe efekty. Wymagają one również użycia innych narzędzi. Przyjrzyjmy się największym plusom i minusom popularnych metod depilacji.

Golenie

Prosto i szybko można zgolić niechciane owłosienie przy użyciu zwykłej maszynki. Panie powinny przy tym wybierać takie maszynki, które mają kilka ostrzy i delikatny pasek nawilżający, aby nie podrażnić swojej delikatnej skóry. Maszynki do golenia dla pań – wielorazowe lub jednorazowego użytku znajdziemy oczywiście m.in. w drogeriach. Warto wybierać maszynki z górnej półki jakościowej, którymi łatwiej będzie nam ogolić choćby nogi i którymi jednocześnie nie zrobimy sobie krzywdy.

Golenie można przeprowadzić także z wykorzystaniem elektrycznych golarek.

Mogą one działać na mokro i na sucho. Golenie jest szybkie i pozwala na uzyskanie niemal natychmiast idealnie gładkiej skóry. Jego wadą jest to, że włosy po goleniu szybko odrastają – ciemniejsze i grubsze, a przy tym bardziej widoczne. Ponadto wiele pań ma uczulenie na golarki ręczne i elektryczne.

Depilacja mechaniczna

Depilatory mechaniczne, wyposażone w pęsety lub dyski wyrywające włoski wraz z cebulką, cieszą się dużą popularnością. Depilację z ich użyciem można wykonać w zaciszu własnego domu, poświęcając na to około 30-60 minut, w zależności od tego, jaką partię ciała chcemy wydepilować. Po depilacji włoski są osłabione, rosną wolniej, ale trzeba też liczyć się z dyskomfortem, a nawet bólem podczas depilowania. Po wyrwaniu włosków skóra jest zaczerwieniona i pokryta plamkami, dlatego depilację trzeba wykonać odpowiednio wcześnie przed planowanym wyjściem.

Depilacje przy użyciu kosmetyków

Ciekawą propozycją usuwania zbędnego owłosienia są plastry do depilacji. Zapewnią skuteczną depilację dowolnej partii ciała. Po zabiegu na długo można zapomnieć o konieczności usuwania zbędnego owłosienia. Skóra pozostanie gładka, ale trzeba liczyć się z tym, że plastry z woskiem naklejane na nogi czy okolice bikini, przy zrywaniu będą źródłem bólu. Ich wykorzystywanie w domu wymaga wprawy. Depilacja tego rodzaju nie jest kłopotliwa, ale czasochłonna, a po jej zastosowaniu skóra może być mocno zaczerwieniona.

W sklepach dostępne są też kremy do depilacji, które zapewnią delikatne usuwanie owłosienia – w krótkim czasie i bez zbędnego bólu. Z ich pomocą można wyeliminować nawet bardzo krótkie włoski, których depilatory mechaniczne nie są w stanie usunąć. Przed wykonaniem depilacji kremem np. całych nóg, warto przetestować preparat depilujący, aby sprawdzić, czy nie mamy na niego uczulenia.

med