Darmowa pożyczka – czy naprawdę nic nie kosztuje?

0
1172
views
Darmowa pożyczka – czy naprawdę nic nie kosztuje?

Coraz częściej można spotkać na rynku finansowym ofertę, jaką jest darmowa pożyczka. Bez wątpienia to atrakcyjna propozycja pozwalająca zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Jak to możliwe? Czy naprawdę można otrzymać pożyczkę za darmo?

Na czym polega darmowa pożyczka?

Kiedy w naszym budżecie domowym pojawia się problem, zależy nam na znalezieniu szybkiego rozwiązania. Jednak warto zaznaczyć, że niektórzy pożyczkodawcy gwarantują zarówno krótki czas oczekiwania na pieniądze, jak i rabat na wszystkie koszty związane z prowadzeniem zobowiązania. Mowa tu o ofercie, jaką jest darmowa pożyczka.

Dzięki niej nie musimy się martwić wysokością odsetek, prowizji oraz innych opłat. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tej oferty, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wartość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Przedstawia ona w postaci procentów całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Kiedy będzie wynosić 0%, wówczas możemy być pewni, że koszt wyniesie 0 zł. W takiej sytuacji pożyczając 1000 zł, jesteśmy zobowiązani do oddania dokładnie takiej samej kwoty.

Jednak należy zwracać szczególną uwagę na termin spłaty. Opóźnienie wiąże się z obowiązkiem pokrycia nie tylko standardowych kosztów, ale również opłat związanych z nieterminowym oddaniem pieniędzy.

Jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać darmową pożyczkę?

Pierwszym i podstawowym warunkiem jest posiadanie statusu nowego klienta. Oznacza to, że składamy wniosek w konkretnej firmie pożyczkowej po raz pierwszy. Stali pożyczkobiorcy mają szansę na skorzystanie z atrakcyjnych rabatów. Następnie musimy pamiętać również o standardowych warunkach stawianych klientom. Wśród nich można wymienić między innymi limit wiekowy.

Każdy pożyczkodawca ma prawo wprowadzić własny minimalny i maksymalny wiek. Jednak standardowo wymaga się ukończenia co najmniej 18 roku życia. Ponadto należy pamiętać o konieczności posiadania obywatelstwa RP oraz miejsca zamieszkania na jej terytorium.

Podczas wnioskowania zostaniemy poproszeni o podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail. Z kolei weryfikacja tożsamości oraz dostarczenie pożyczki będzie możliwe pod warunkiem dysponowania własnym rachunkiem bankowym. Jednak największa znaczenie ma ocena zdolności kredytowej, za pomocą której pożyczkodawca ocenia, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w termin. Na ocenę wpływa między innymi: wysokość dochodu oraz historia kredytowa dostępna w bazach. Bez wątpienia warto sprawdzić wcześniej, czy widnieją w nich negatywne informacje na nasz temat.

Darmowa pożyczka to również oszczędność czasu

Niemal wszyscy pożyczkodawcy udostępniają swoją ofertę w internecie. Dzięki temu możemy złożyć wniosek o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. Nie musimy chodzić na spotkania z doradcą w oddziale stacjonarnym. Składamy wniosek wtedy, kiedy mamy wolną chwilę, Ponadto wszelkie formalności zostały ograniczone do minimum. Aby otrzymać pożyczkę, należy przejść na stronę pożyczkodawcy, wybrać parametry interesującego nas wsparcia finansowego, wypełnić krótki wniosek, a następnie zweryfikować swoją tożsamość.

Po wykonaniu tych kilku kroków pozostaje już tylko czekanie na decyzję kredytową oraz przelew pieniędzy. Jeżeli złożymy wniosek w godzinach pracy danej firmy, odpowiedź pożyczkodawcy powinna nadejść tego samego dnia.