Gdy ona nie podoba się jemu

0
1518
views

Każda kobieta stara się wyglądać idealnie. Chodzi do kosmetyczki poprawiać sobie brwi, robić paznokcie, często odwiedza fryzjera, by mieć zawsze świetną fryzurę i aby ewentualnie ukryć siwiejące włosy.

Najczęściej robią to wszystko dla siebie, ale także żeby podobać się mężczyznom. To co kobiety uważają za modne, kobiece i piękne często odstrasza mężczyzn.

Dzieje się tak dlatego, że mężczyzna jest istotą prostą, lubi wszystko, co akcentuje piękno, czyli zdrowie, naturalność, czy też młodość. Gdy widzi kobiety wytapetowane, bardzo szczupłe lub spalone na solarium reaguje negatywnie. Dla mężczyzny kobieta ma wyglądać atrakcyjnie, czyli schludnie a oryginalny albo wyzwalający wygląd jest przez mężczyznę (prawie zawsze i prawie każdego) negowany.

Każdy mężczyzna patrzy się na włosy. Jeśli nasz ukochany zobaczy nas z bardzo wysoko usytuowanym kucykiem lub kokiem na czubku głowy na pewno nie będzie zachwycony. Wg mężczyzny jest to takie szkolne. Nawet jeśli takie upięcia są modne, dla faceta nie jest to podniecające. Nie będą też pochwalać rozczochranych włosów, a już na pewno nie pasemek w intensywnych kolorach. Mężczyźni uważają, że naturalne kolory pasują każdej kobiecie, naturalnie rozpuszczone włosy, są dla mężczyzn seksowne. Mogą przecież bawić się nimi bez końca (o ile mamy długie włosy). Włosy mogą być proste, kręcone, aby były miękkie, gęste a co najważniejsze zdrowe.

Jeśli chodzi o oczy sprawa wygląda podobnie. Mężczyzn przyciągnie oko nieumalowane, lub lekko pociągnięte kreską. Beżowe cienie, delikatne kreski, rzęsy pomalowane tuszem wystarczą. Chodzi o to by wyglądać naturalnie, jak po przebudzeniu, taka kobieta podoba się mężczyznom najbardziej, natomiast oczy pomalowane intensywnymi kolorami, grube kreski na powiekach nie podobają się facetom, bo przypominają postaci z bajek a nie ich kobiety.

Usta koloru czerwieni, to jest to co mężczyzna uważa za seksowne (na szczęście). Prawdziwy facet doceni także usta muśnięte błyszczykiem, ponieważ wtedy usta wydają się pełniejsze i przyciągają uwagę. Oczywiście naturalne usta są jak najbardziej na plus, mężczyzna wtedy nie będzie się krzywił, gdy będziemy chciały go pocałować. Nie będzie zadowolony jednak, gdy pomalujemy się jaskrawymi, ciemnymi czy też nienaturalnymi kolorami. Czarna szminka odpada w 100% (chyba, że to święto Halloween). Czyli po prostu w tym przypadku stawiamy na naturalność.

A na koniec twarz. Porcelanowa cera lub spalona na solarium odpada, jest ona nienaturalna i wg mężczyzn niepasująca do jego kobiety. Gdy mężczyzna widzi za dużo pudru, albo różu na twarzy na pewno nie pozwoli się nam przytulić. Każdy facet doceni naturalną twarz. Jest to dla kobiet lada wyzwanie, ponieważ rzadko można spotkać taką szczęściarę, która nie ma żadnych niedoskonałości na twarzy. Kobieta musi posłużyć się niezawodnym korektorem, który zakryje niedoskonałości, lub lekkim podkładem.

Kobieta ma w życiu ciężko. Musi oprócz codziennych obowiązków idealnie wyglądać i nie robi tego tylko dla mężczyzn. To proste, że jeśli kobieta jest zadowolona to wszyscy w około także. Mężczyzna jest prostym człowiekiem nie lubi urozmaiceń i nienaturalnych kolorów. Ceni sobie prostotę, dlatego też zwraca uwagę na wygląd swojej partnerki. Nawet jeśli nie mówi tego wprost, to da się zauważyć, gdy mu coś nie pasuje.

Warto pamiętać, że nie ma kobiet brzydkich, są tylko takie, które o siebie nie dbają, a naturalność pozwala kobiecie dokonać rzeczy wielkich.

www.ZielonyDziennik.pl, Aneta Świderska