Męskie torebki – hit, czy kit? 

0
1842
views

W historii człowieka torba, torebka towarzyszyła od przeszło pięciu tysięcy lat. Pierwotne przeznaczenie torby było użytkowe – służyła do przenoszenia żywności, ziarna, czy też przydatnych gadżetów. Początkowo używali jej zarówno mężczyźni jak i kobiety, jednak szybko stała się domeną męską. Zmieniał się wygląd toreb zaczęto ją ozdabiać, rozszerzyła swoją funkcję również o ozdobę. Jako męski atrybut modowy oraz użytkowy torby były w użytku do VXI wieku, kiedy w portkach i surdutach pojawiły się pierwsze kieszenie, a torebki zostały niejako przejęte przez kobiety. Ten stan trwa do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to ponownie męska część społeczeństwa zainteresowała się torbami i torebkami.

Obecnie wielu mężczyzn nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez torebki, torby, czy też saszetki. Mimo, że w dalszym ciągu uważa się torebki za akcesorium typowe dla kobiet to mężczyzna z torebką jest niczym dziwnym zarówno na wybiegu dla modeli, jak i na ulicach naszych miast. Można zauważyć, że panowie zaczynają dobierać torebki podobnie jak to robią kobiety, do pozostałych części garderoby, a także do danej okazji, na której mają się pojawić. Na szczęście dla męskich modnisiów, wybór toreb i torebek męskich na rynku jest dość spory https://lillyshop.pl  i jest z czego wybierać. Torby sportowe, duże torby do biura i wiele innych – wszystko zależy od umiejętności łączenia elementów ubioru z daną torebką. Podobnie jak w przypadku kobiet torby będą spełniały podwójną funkcję – z jednej strony użytkowa – można w niej schować portfel, telefon komórkowy czy w końcu klucze do domu lub samochodu. Z drugiej jednak strony torba może stanowić bardzo ciekawe uzupełnienie do elementów stroju. Jest jednak wielu mężczyzn, którzy do toreb podchodzą z dystansem, w dalszym ciągu uważają je za mało męski atrybut mody. Dla nich można na początek zaproponować klasyczne torby, które doskonale się sprawdza w pracy. Jako przykład można podać spora grupę menedżerów, bankowców, dla których torba to przede wszystkim narzędzie pracy. Takie torby doskonale się prezentują w połączeniu z klasycznymi garniturami. Na wyjścia mniej oficjalne można zaproponować torby na ramię https://lillyshop.pl/28-na-ramie . Takie właśnie torby są używane przez studentów lub młodych ludzi, którzy lubią nieco więcej luzu, a nie przepadają za plecakami.

Do wyboru męska część ma do dyspozycji może mniej rodzajów toreb, ale jednak jest w czym wybierać. Do najbardziej rozpowszechnionych należą torby codzienne – często noszone na długim pasku na ramieniu, ale również w ręce za uszy. Przypomina swoim kształtem torbę na laptopa – jest sztywna, można w niej przenosić dokumenty, ale i rzeczy, których nie chce się wymiąć. Jest to torba bardzo uniwersalna – można z nią wyjść zarówno w eleganckim ubraniu, jak i w zestawie casualowym. Kolejną w zestawieniu toreb jest torba służbowa – aktówka. To elegancka sztywna torba, wykonana często z wysokiej jakości skóry cielęcej lub też świńskiej. Wykańczana jest metalowymi okuciami i posiada zamek również metalowy. Doskonale się sprawdzi w połączeniu z eleganckim garniturem, choć można przyznać, że w połączeniu z nieco mniej oficjalnym ubiorem całkiem nieźle się prezentuje. Jak można przeczytać w modowych poradnikach przeznaczonych dla mężczyzn, jest t torba dla tych, którzy chcą zwrócić uwagę na swój profesjonalizm lub dodać sobie powagi. Kolejną torbą w szerokim wachlarzu możliwości to torba na ramię. Niektórzy uważają, że można te torby podzielić na torby większe, które często są wykorzystywane przez studentów oraz pracowników, którzy nie przepadają za oficjalnym stylem w modzie. W tych torbach można przenosić dokument, książki bez obawy o ich uszkodzenie. Można również przenieść w takiej torbie mniejszy laptop lub większy tablet. W tej grupie toreb mieszczą się również listonoszki męskie. Sa to co raz bardziej popularne torebki, wykorzystywane przez mężczyzn w różnym wieku. Te wąskie nieduże torebki służą do przenoszenia kluczy, dokumentów, telefonu komórkowego, bez konieczności wypychania kieszeni w spodniach lub kurtce. Te torebki można nosić praktycznie do wszystkiego. To tylko niewiele możliwości jakie posiadają mężczyźni, jeśli chodzi o wykorzystanie torebek. Najważniejsze jest to, że w końcu co raz więcej panów się przemogło i zaczęli zauważać, iż torebka to nie tylko damski atrybut mody.