Kto bardziej lubi ryzykować? Mężczyźni czy kobiety?

0
2088
views

Ryzyko dostarcza ludziom wiele emocji, doznań i przeżyć. Któż nie lubi ryzykować? Znalazłoby się grono takich jednostek. Jednakże wciąż znaczna część społeczeństwa pasjonuje się ryzykiem. Jest to zauważalne w coraz większej popularności gier hazardowych.

Ranking kasyn online pokazuje, że mają one grono wiernych fanów, a ilość graczy wciąż przybywa. Ryzyko związane z hazardem jest znacznie większe, jeżeli gracze sięgają po rozgrywki na prawdziwe pieniądze, ale dla wielu z nich już partia za darmo pozwala generować niemałe emocje i adrenalinę. W obecnych czasach życie staje się szybkie oraz w wielu przypadkach monotonne. Nie każdy robi to, co rzeczywiście pragnie, dlatego też znaczna część społeczeństwa potrzebuje odskoczni i prawdziwych emocji, a nie tylko klasycznej, nudnej codzienności. Kto podejmuje w życiu większe ryzyko? Kobiety czy mężczyźni? Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie?

Hazard prawdę Ci powie

Ocena skłonności do ryzyka danej płci nie jest łatwa, a wyniki nigdy nie będą jednoznaczne. Dlaczego tak jest? Ponieważ wszystko zależy od kontekstu danej sytuacji. Podejmować ryzyko można w bardzo wielu dziedzinach życia i mogą na to mieć wpływ różne czynniki zewnętrzne. Tutaj trzeba by było zbadać wszystkie motywacje, zależności i warunki. Niestety nie zobrazuje to w pełni czy to właśnie kobiety są bardziej ryzykowne czy mężczyźni. Jednak można zobrazować tendencje do podejmowania działań ryzykownych podczas gier hazardowych. Nie można ocenić ryzyka ogólnie, to może łatwiej będzie skupić się na szczegółach. Która płeć jest bardziej podatna na uzależnienie od hazardu? Nie chodzi o każde uzależnienie, bo jeżeli chodzi o zakupy to przodują kobiety co nie przesądza odpowiedzi na powyższe pytanie.

Wysokie ryzyko

Nie ulega wątpliwościom, że hazard wiąże się z dużym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo jak potoczy się rozgrywka, czy opłaca się postawić więcej czy grać zachowawczo. Nieprzewidywalność wzbudza emocje, które zwiększają poziom adrenaliny i pozwalają buzować krwi. Można wybierać spośród bardzo wielu pozycji gier karcianych, ale także automatów czy postawić na zakłady bukmacherskie. Do tego dochodzi rywalizacja i szansa na zwycięstwo i osiągniecie dużych wygranych.

Hazard dla mężczyzn

Istnieje wiele badań, które miały określić kto jest bardziej podatny na działanie i magię hazardu. Odpowiedź pewnie nie zaskoczy, ale to mężczyźni częściej podejmują ryzyko w kasynach i to oni częściej ulegają uzależnieniu od hazardu. Różnice nie są bardzo znaczne jeżeli chodzi o gry mniejszego ryzyka, takie jak Lotto czy loterie SMS. Jednak biorąc pod uwagę prawdziwe kasynowe pozycje, takie jak poker, ruletka czy automaty to tutaj zwycięstwo panów jest znaczne i wynosi ponad 70%.

Rozrywka dla pań, emocje dla panów

Kobiety wybierają gry hazardowe znacznie rzadziej i sięgają po nie nieco później niż chłopcy. Ich głównymi motywacjami jest zapewnienie nie sobie rozrywki, a nie potrzeba rywalizacji czy osiągniecie zwycięstwa. W większości wypadków jest to działanie sporadyczne, które nie doprowadza do uzależnienia. Tylko nieliczne panie wpadają w nałóg, ale jest to liczba o wiele niższa niż w wypadku mężczyzn. Mężczyźni natomiast uwielbiają adrenalinę, emocje i rywalizację. Sięgają po hazard już jako chłopcy i doceniają tę formę rozrywki, która z czasem staje się czymś więcej. Popadają w długi i za wszelką cenę chcą się odkuć.

Stawiają duże zakłady, bo nie boją się ryzykować. Warto jednak pamiętać, że istnieją panie które mają duże skłonności do popadania w sidła hazardu i takie jednostki bardzo szybko się uzależniają, a wyjście z nałogu będzie trudne i długotrwałe.