Biuro wirtualne, czy jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa?

0
1225
views

Największe przedsiębiorstwa szukając miejsca do usytuowania swojej siedziby, swojego przedstawicielstwa szukają najbardziej prestiżowego miejsca w danym mieście. Musi być to najlepiej w centrum, w doskonale skomunikowanej okolicy. Im bardziej prestiżowy adres tym lepiej dla firmy, gdyż jest ona postrzegana jako ta licząca się na rynku.

Jednak zakup takich powierzchni, czy też nawet ich wynajęcie to mogą być ogromne koszty. Oczywiście dla wielkich prężnie działających przedsiębiorstw, takie koszty nie są niczym specjalnym, ale już dla mniejszych firm, posiadać adres siedziby w najbardziej atrakcyjnym miejscu w mieście, to mogą być wydatki przekraczające budżet nawet kilkukrotnie. Takie braki finansowe nie stoją na przeszkodzie by móc zarejestrować swoją firmę pod prestiżowym adresem.

Taka możliwość istnieje dzięki wirtualnym biurom. Biuro wirtualne, to nie jest powierzchnia, która jest do wynajęcia, to raczej system usług, związanych z udostępnieniem adresu, koniecznego do rejestracji oraz prowadzenia firmy. To propozycja skierowana głównie do małych i średnich firm, które dostrzegają możliwości jakie płyną z posiadania odpowiedniego adresu, a nie koniecznie dysponującymi odpowiednimi środkami finansowymi do zakupu i utrzymania takiego biura. Brak fizycznego biura to spore oszczędności.

Jeśli nie ma biura, to nie ma konieczności opłacania wysokich czynszów, nie ma nakładów na wyposażenie biura, ich późniejsze remonty, czy też na wypłaty osób zatrudnionych do jego obsługi. Jednocześnie firma otrzymuje doskonały adres siedziby firmy, na który jest kierowana cała korespondencja firmy. Taki adres może pomóc w zdobyciu lokalnych klientów, bądź też być kartą przetargową w kontaktach z innymi firmami. To usługa, która jest co raz bardziej popularna we wszystkich atrakcyjnych dla przedsiębiorców miastach.

Na czym polega taka usługa? Można to wytłumaczyć na przykładzie jednej z firm, która się świadczeniem takiej usługi zajmuje. Na rynku toruńskim działa od kilku lat biuro Pollyart. Jej głównym polem działania jest tworzenie i prowadzenie stron internetowych, działania w mediach internetowych. Jednocześnie firma ta jest właścicielem doskonale położonego w Toruniu przy ulicy Mickiewicza 11 lokalu. Jest to w mieście Kopernika bardzo atrakcyjny lokal w zabytkowej kamienicy, położony zaledwie pięć minut spacerem od toruńskiej starówki.

Jest to okolica doskonale skomunikowana. Wynajęcie lokalu fizycznego, lub jego zakup to są ogromne koszty. Pollyart kieruje swoją usługę do każdego, który szuka najlepszego adresu w Toruniu do zarejestrowania swojej firmy. W ramach swojej usługi, w zależności od wykupionego abonamentu cała korespondencja kierowana do firmy jest przechowywana, a o nadejściu jej jest ona poinformowana. W razie potrzeby, ta korespondencja może być przesłana na podany adres pocztowy lub mailowy. Można ją również odebrać osobiście pod adresem działania firmy w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Pracownicy biura Pollyart służą profesjonalną pomocą w prowadzeniu biura https://goodspot.pollyart.pl , a co najważniejsze zapewniają pełną anonimowość i ochronę danych. W razie potrzeby, klient może wynająć salę konferencyjną, w której może się spotkać z klientami, kontrolującymi urzędnikami lub przeprowadzić telekonferencję biznesową. W ramach usługi każda zainteresowana firma ma tworzoną wizytówkę Google, dzięki czemu firma jest widoczna w sieci dla swoich przyszłych kontrahentów. Dzięki temu firma ma podstawy do budowania zaufania wśród klientów, a także do skutecznego pozycjonowania firmy w wyszukiwarkach internetowych.

Rozważając problem biura wirtualnego, trudno dostrzec jakiekolwiek wady takiego rozwiązania. Oszczędności w prowadzeniu firmy, anonimowość, czy też swoboda działania dla firm są bardzo ważne. Ponadto profesjonalne podejście przedsiębiorstw oferujących tą usługę, czy też innowacyjne rozwiązania pozwalają właścicielom firm na znalezienie takiej opcji jaka mu najbardziej odpowiada.