Prezydent podpisał pakiet antykryzysowy

0
857
views

Andrzej Duda podpisał pakiet antykryzysowy, przyjęty kilka godzin wcześniej przez Sejm głosami większości rządzącej. Rozwiązania – opublikowane już także w Dzienniku Ustaw

Pakiet zakłada między innymi zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące oraz dofinansowanie wynagrodzeń pracowników do 40 procent przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

PiS odrzuciło wszystkie najważniejsze poprawki proponowane przez Senat. Prace na Wiejskiej, mimo protestów opozycji, odbyły się w tempie ekspresowym i bez możliwości dyskusji.

– Nie możemy się zgodzić na taki sposób prowadzenia obrad. Bez pytań, bez dyskusji, bez możliwości przedstawienia jedynej szansy, żeby ta ustawa antykryzysowa zadziałała – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Proszę panią marszałek, żebyśmy nie zamieniali Sejmu w izbę milczenia, gdzie zakneblowano możliwość rozmowy o poprawkach – zaapelował Krzysztof Gawkowski.

– Nie ma potrzeby w tej chwili jeszcze raz dyskutowania tego, co już miało miejsce na komisji finansów – stwierdził Ryszard Terlecki.

XNEWS