Jak podłączyć regulator temperatury?

0
2873
views

Zakupienie porządnego regulatora temperatury to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo go podłączyć, zaprogramować i odpowiednio się z nim obchodzić, co wbrew pozorom nie zawsze jest prostym zadaniem.

O czym należy pamiętać?

Niestety nawet najlepszy regulator temperatury nie spełni swoich zadań, gdy zostanie niepoprawnie zamontowany i zaprogramowany. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zainstalować nowy regulator powinny skorzystać z pomocy fachowca – instalatora. Warto także przed instalacją dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi danego urządzenia, gdzie się znajduje opis montażu.

Lokalizacja ma znaczenie

W pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiednie miejsce do zamontowania regulatora temperatury. Większość producentów zaleca montaż na wysokości około 1,50 metra. Regulatory temperatury – https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-kotlem/regulatory-bezprzewodowe powinny być zamontowane z dala od źródeł ciepła. Mowa tutaj nie tylko o grzejnikach i kominkach, ale również o miejscach mocno nasłonecznionych. Z technicznego punktu widzenia programator można zamontować niemal w każdym miejscu w mieszkaniu. W praktyce najlepszym wyborem są pomieszczenia reprezentacyjne. Mowa tutaj o tych pokojach, w których domownicy spędzają najwięcej czasu.

Jak podłączyć regulator od a do z

Jeżeli chodzi o bezprzewodowe regulatory temperatury to montaż jest prosty i z tym zadaniem powinien poradzić sobie praktycznie każdy. Aby skorzystać z dobrodziejstwa regulatora należy ustawić nadajnik i odbiornik w odpowiednich miejscach i wybrać tryb pracy. Trudniejszym zadaniem jest oczywiście podłączenie modeli przewodowych. Aby tego dokonać należy użyć kabla komunikacyjnego, który dołączony jest do zakupionego urządzenia. Wspomniany kabel należy wpiąć do urządzenia grzewczego. Aby poprowadzony kabel nie uległ zniszczeniu i nie oszpecał mieszkania trzeba wykonać instalację podtynkową. W zadaniu tym pomoże doświadczona ekipa remontowa. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto rozłożenie przewodu zaplanować już przy budowie domu albo przy większym remoncie.