Jak znaleźć dobre wyposażenie garażu

0
11954
views

Pandemia uwięziła nas w domach, przez co wszelkie aktywności społeczne musimy ograniczyć do naszych domowników albo zastąpić zajęciami domowymi.

Być może zrezygnujemy tego lata z wyjazdu nad morze na rzecz wakacji w mieście zamieszkania – czynnik finansowy nie pozostanie tu bez znaczenia – jednak czas przymusowej izolacji i pozostawania w domu możemy też wykorzystać, by nadrobić od dawna zaniedbywane obowiązki, takie jak remonty czy sprzątanie garażu.

Prawie nikt nie pali się do sprzątania, a już na pewno nie do generalnych porządków związanych z wyrzucaniem i segregowaniem dużej ilości rzeczy zalegających na półkach – czy to w szafie, czy w garażu. Jednak i te, i te trzeba raz na jakiś czas zrobić, a garaż – jak każde pomieszczenie – wyremontować.

Modernizując garaż zapewne będziemy chcieli wymienić część znajdujących się w nim mebli lub wstawić je tam, jeśli do tej pory w garażu trzymaliśmy samochód, zapasowe opony ułożone pod ścianą i stertę pudeł z mniej lub bardziej przydatnymi przedmiotami i narzędziami. Warto sobie uświadomić, że dobra organizacja przestrzeni w garażu to klucz do utrzymania w nim porządku.

Dzięki odpowiednim regałom, skrzynkom narzędziowym i pudłom na inne przedmioty możemy stworzyć własny system magazynowania idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Takie skrzynki i pudła warto opisać, na przykład naklejkami z listą rzeczy, które znajdują się w środku, żeby wiedzieć, gdzie jest wiertarka, a gdzie gwoździe, kiedy któraś z tych rzeczy będzie potrzebna pół roku później.

Poza regałami na wyposażenie garażu mogą składać się też inne meble – przykładem jest szafka podwieszana pod sufitem nad wjazdem do garażu. Można się do niej dostać tylko gdy w garażu nie ma samochodu, jednak jest to idealne miejsce, by trzymać tam narty czy ponton, z których korzystamy sezonowo.

Jeśli trzymamy w garażu rower, warto pomyśleć o specjalnych hakach – dzięki nim możemy powiesić rower na ścianie, zamiast opierać go ścianę. Nie jest wtedy narażony na przypadkowe rozjechanie podczas parkowania, a i dla opon jest lepiej, gdy rower nie stoi na nich w jednej pozycji przez długi czas.

Jeśli natomiast lubisz majsterkować albo chciałbyś zacząć, dobrym pomysłem jest urządzenie kącika majsterkowicza właśnie w garażu. W garażu nie będziesz nikomu przeszkadzał, hałas będzie mniej uciążliwy, a zapachy różnych klejów i farb nie będą drażnić domowników próbujących pracować zdalnie, uczyć się czy odpocząć w salonie. Najlepiej zacząć od blatu roboczego – warto sprawdzić stoły warsztatowe Fastservice, firmy mającej nie tylko bogatą ofertę, ale również znaną z dobrej jakości mebli warsztatowych i garażowych. Poza stołem możesz zaopatrzeć się również w tablicę warsztatową, na której wygodnie zawiesisz narzędzia, by mieć je zawsze pod ręką.

Szukanie dobrego wyposażenia garażu może być żmudne, jednak dla chcącego nic trudnego – porównuj oferty i szukaj rekomendacji, zwracaj uwagę na jakość wykonania poszczególnych mebli i opinie klientów, a na pewno znajdziesz odpowiednie wyposażenie.