Nowe technologie w rehabilitacji ruchowej dzieci

0
1750
views

Dbając o zdrowie najmłodszych – naszych dzieci – nie szczędzimy środków, by zapewnić im lepsze jutro. Nowinki technologiczne pomagają nie tylko przyspieszyć i ułatwić proces rehabilitacji, ale również uczynić go bardziej przystępnym i pozytywnym doświadczeniem dla wszystkich dzielnych, małych pacjentów.

Rehabilitacja ruchow – proces

Rehabilitacja ruchowa to często długi proces, który ma na celu poprawienie kondycji fizycznej pacjentów po szczególnych urazach czy operacjach. Chociaż wielu może uważać, że ma ona na celu pomoc pacjentowi w osiągnięciu stanu fizycznego sprzed wypadku, to jej główny celem jest przede wszystkim poprawa jakości sprawności, fizyczności i ruchowości pacjentów, utrzymanie zdrowej formy, kondycji i stawów poprzez szereg specjalistycznie dobranych ćwiczeń ogólnousprawniających. Dbając o zdrowie najmłodszych – naszych dzieci – nie szczędzimy środków, by zapewnić im lepsze jutro. Nowinki technologiczne pomagają nie tylko przyspieszyć i ułatwić proces rehabilitacji, ale również uczynić go bardziej przystępnym i pozytywnym doświadczeniem dla wszystkich dzielnych, małych pacjentów.

Systematyczne ćwiczenia

Rehabilitacja ruchowa kojarzy się przede wszystkim z systematycznymi, odpowiednio dobranymi ćwiczeniami mającymi ułatwić pacjentom powrót do formy. To często żmudny i długi proces, dla wielu także bolesny, który wymaga ciężkiej pracy i konsekwencji. Jeszcze lata temu fizjoterapeuci mogli jedynie marzyć o ułatwieniach, jakie dostarczają im współczesne technologie: nie tylko ułatwiają im pracę, ale zapewniają pacjentom, zwłaszcza tym najmłodszym, odpowiednie warunki do powrotu do zdrowia. Na pomoc przychodzi na przykład rozwój technologii komputerowych i oprogramowania. Multimedialne projekcje nie tylko cieszą oko i wzbudzają zainteresowanie dzieci (przerażonych samym dźwiękiem słowa „rehabilitacja), umieszczając terapię w kontekście znanej im zabawy poprzesz szereg aplikacji, ale też zapewniają podłoże do zupełnie odmiennego, nowoczesnego podejścia do rehabilitacji ruchowej. Przykładowo, niezwykle ciekawym i, co najważniejsze, efektywnym rozwiązaniem jest dywan interaktywny – czyli multimedialne narzędzie oparte na rozszerzonej rzeczywistości, gdzie wirtualne aktywności wyświetlane na płaskiej i gładkiej podłodze poprzez zawieszony na suficie projektor pozwalają osiągnąć nowy wymiar zarówno nauki, jak i rehabilitacji. Taki dywan to bezpieczna i angażująca forma rehabilitacji poprzez zabawę – dziecko podczas różnorodnych gier miarowo poprawia swoją sprawność fizyczną, zdolności motoryczne, szybkość reakcji.

Kombinezon superherosa

Nowinki techniczne przyjmują formę nie tylko wirtualnych gadżetów – to też zupełnie nowe urządzenia pozwalające na szybszą i wygodniejszą formę dziecięcej fizjoterapii. Spojrzeć można choćby na ortezę Spider-Suit, która pomaga nie tylko najmłodszym pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi powstałymi w okresie prenatalnym, ale też dzieciom cierpiącym z powodu schorzeń ortopedycznych spowodowanych udarami czy wypadkami. Kombinezon ortezowy pomaga znacząco skrócić czas terapii, a co za tym idzie zmniejszyć stres dziecka i pomóc mu jak najszybciej wrócić do formy. Nowoczesny strój może być używany w formie całościowej lub w konkretnych częściach, co czyni go urządzeniem niezwykle wielofunkcyjnym i łatwym do adaptacji. Takie rozwiązanie pomaga znacząco ułatwić proces rehabilitacji dzieci z problemami mięśniowymi czy krzywą postawą. Warto jak najczęściej sięgać po nowoczesne formy ruchowej rehabilitacji, bo rozwijają się one coraz szybciej i oferują coraz szerszy wachlarz możliwości fizjoterapeutycznych.

Artykuł sponsorowany