Wynająć czy sprzedać? Jak zarobić na mieszkaniu

0
1080
views

Każdy, kto jest właścicielem mieszkania lub domu, w którym nie mieszka, wie, że jest to dodatkowy koszt. Co możesz zrobić, żeby nie ponosić kosztów, a wręcz przeciwnie — zarobić na posiadaniu nieruchomości?

Wynajem długoterminowy

W Polsce najpopularniejszy jest wynajem długoterminowy. Powinien on odbywać się na zasadzie umowy najmu, a zysk z niego trzeba zgłosić do miejscowego urzędu skarbowego. Umowy mogą być podpisywane na wybrany okres. Może to być kilka miesięcy, rok lub czas nieokreślony. Wybierając tą opcję, możesz być pewien określonego, regularnego dochodu przez dany okres. Jest to bezpieczna opcja, o ile dobrze sporządzimy umowę i wybierzemy odpowiednich lokatorów,

Wynajem krótkoterminowy

Ten rodzaj wynajmu jest najbardziej popularny w miejscowościach turystycznych. Właściciele udostępniają swoje nieruchomości na kilka dni lub kilka tygodni, najczęściej w sezonie wakacyjnym. W przeciwieństwie do wynajmuj długoterminowego, zysk jest mniej przewidywalny, ale można zarobić zdecydowanie więcej. Wyposażenie w takim domu lub mieszkaniu powinno być podobne do tego, które możemy znaleźć w hotelu lub pensjonacie. Zobacz jakie są aktualne ceny nieruchomości www.mamtoo.pl wiele aktualnych ofert, zapoznaj się z cenami w zależności od miasta.

Wynajem Airbnb

Najnowsza gałąź w świecie wynajmu nieruchomości. Polega na wynajmowaniu lokali od osób prywatnych, w których możesz poczuć się jak w domu. Możesz zostać gospodarzem i zadbać, aby klienci czuli się jak w domu. Lokalizacja może być w tym wypadku bardzo kusząca dla gości, którzy nie znajdą w danej okolicy hotelu ani pensjonatu. Żeby zacząć zarabiać w ten sposób trzeba założyć konto na specjalnym serwisie, za pomocą którego goście znajdą Twój lokal. To ile zarobisz zależy od standardu lokalu, lokalizacji oraz rekomendacji gości, którzy Cię odwiedzili.

W obecnych czas gdzie mamy tak dużą inflacje lepiej wynająć mieszkanie, ze sprzedażą po dobrej cenie może być problem ze względu na duży spadek zdolności kredytowej przyszłych nabywców.

Artykuł sponsorowany