Ręczny czy elektryczny młynek do kawy – jaki wybrać?

0
850
views

Planujesz zakup młynka do kawy, ale nie umiesz zdecydować, jaki model wybrać? Ręczny, czy elektryczny – w który naprawdę warto zainwestować? Poznaj, czym różnią się najpopularniejsze produkty do mielenia kawy i wybierz odpowiedni dla siebie!

Dlaczego warto mieć młynek do kawy?

Czy młynek do kawy jest niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni? Z pewnością nie. Czy zatem są istotne korzyści dla osób, które decydują się na taki sprzęt w swoim domu? Absolutnie tak! Jeśli zależy Ci na tym, aby smak Twojej kawy był intensywny, a jej aromat unosił się w mieszkaniu podczas parzenia, to koniecznie spróbuj zmielić ziarna tuż przed samym przygotowaniem swojego kawowego napoju. Dlaczego to tak istotne? Zmielona kawa kupiona w sklepie nigdy nie dorówna tej, którą mielisz we własnym domu. Jest to jeden z elementów, dzięki którym sam wpływasz na jakość serwowanej kawy. Niech będzie jak najwyższa!

Jakie są podstawowe rodzaje młynków do kawy?

Podstawowym kryterium młynków do mielenia kawy jest mechanizm użytkowania – to pierwszy aspekt, który należy wziąć pod lupę przed planowanymi zakupami. Jakie opcje są do wyboru? Wyróżnia się dwa rodzaje młynków:

  • młynki elektryczne,
  • młynki ręczne.

Zarówno jedna, jak i druga opcja jest łatwo dostępna na rynku. Wysokiej jakości sprzęty do przyrządzania kawy znajdziesz m.in. w popularnym sklepie Cafe Silesia.

Młynki do mielenia kawy – czym się różnią?

Zanim sięgniesz po konkretny produkt ze sklepowej półki – dobrze zastanów się, jakie masz oczekiwania wobec swojego nowego sprzętu. Dokładnie przemyśl swój budżet, dlatego że taki sprzęt może występować w niezwykle zróżnicowanych cenach. Jakie są cechy charakterystyczne rodzajów młynków do kawy?

 

  • Młynek elektrycznymieli kawę automatycznie, stąd wymaga dostępu do prądu. Zwykle zajmuje więcej miejsca niż modele przeznaczone do mielenia ręcznego. Jego zakup wiąże się z wyższymi kosztami. Sprzęt elektryczny błyskawicznie mieli ziarna kawy na drobny pył – z jego pomocą zaparzysz idealne espresso! 
  • Młynek ręczny – zajmuje niewiele miejsca w kuchni. Jest dobrym wyborem na długie wyjazdy turystyczne, na których nie obejdzie się bez świeżej kawy. Konstrukcja żaren w tym sprzęcie nie zapewnia tak drobnego zmielenia, jak w przypadku modeli zasilanych energią elektryczną. Młynki ręczne mają korzystną cenę i są dobrą opcją, jeśli wykorzystujesz alternatywne metody parzenia kawy.

 

 

Produkt dostosowany do osobistych preferencji

Młynki do mielenia kawy różnią się ceną, designem, sposobem działania, a także tym, jak szybko i drobno mielą ziarna. Przy zakupie wymarzonego sprzętu sugeruj się tylko i wyłącznie własnymi potrzebami – ten sprzęt będzie w Twoich rękach. Cenisz sobie rytualne parzenie kawy? Wypróbuj modele do mielenia ręcznego. Lubisz wygodę i nowoczesność? Młynek elektryczny został stworzony właśnie dla Ciebie!

Materiał zewnętrzny