Xbox 360 na trzecim miejscu pod względem sprzedaży?

0
1099
views

Ten niebywały sukces tylko odrobinę umniejsza fakt, że dotychczas była na drugim. Analitycy twierdzą, że platforma Microsoftu spadnie na trzecią pozycję.

Najnowszy raport przygotowany przez analityczną firmę Strategy Analytics sugeruje, że niebawem liczba konsol PlayStation 3 w naszych domach osiągnie taką wartość, że zepchnie Xboksa 360 na trzecią pozycję w zestawieniu najpopularniejszych platform. Obecnie bezkonkurencyjnym liderem nadal pozostaje konsola Wii. Pod koniec 2010 roku w naszych domach znajdowało się 75,5 miliona tych urządzeń. Tymczasem PS3 było 43,4 miliona, zaś Xboksów jedynie 42,9 miliona.

Co prawda ostatnio Xbox 360 znacznie wyprzedził konkurencyjne PS3, osiągając liczbę 50,8 miliona sprzedanych egzemplarzy, w porównaniu do 47,9 miliona w przypadku PS3, lecz analitycy twierdzą, że słabnące wsparcie konsoli w Europie i Azji może wpłynąć na popularność sprzętu. I nawet pomimo znacznego zwiększenia sprzedaży, uzyskanej dzięki Kinectowi. Analitycy sugerują, że Microsoft powinien teraz bardziej skupić się na wspieraniu tego popularnego kontrolera.

Przewidywania Strategy Analytics nie są jednak korzystne dla Microsoftu. Analitycy twierdzą, że do końca 2011 roku liczba konsol Xbox 360 w naszych domach, wzrośnie o 13,7 miliona egzemplarzy, jednak w tym samym czasie ilość sprzedanych PS3 będzie o całe dwa miliony większa.

Przewidywania analityków mogą się sprawdzić, ponieważ jak wynika z najnowszego raportu sieci GameStop, w Europie PS3 ma nad Xboksem 360 przewagę w wysokości miliona konsol (14,7 do 13,7 miliona).

Źródło: VG247, www.gaminator.tv