Twórca Facebooka został osobowością roku

0
909
views

Założyciel serwisu społecznościowego Facebook i jego dyrektor generalny Mark Zuckerberg został Człowiekiem Roku 2010 amerykańskiego magazynu „Time”.

Początki serwisu sięgają 2004 roku, kiedy to Zuckerberg, będąc studentem Uniwersytetu Harvarda, stworzył serwis, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogli się kontaktować i wymieniać np. zdjęciami.
„W tym roku liczba użytkowników Facebooka przekroczyła 500 milionów. Skala Facebooka jest czymś, co przekształca nasze życie” – oświadczył redaktor naczelny „Time’a” Richard Stengel, ogłaszając tegorocznego laureata w telewizji NBC.
W tym roku o Facebooku i jego twórcy powstał film zatytułowany „The Social Network”.
Zuckerberg jest najmłodszą osobą uhonorowaną tym tytułem od roku 1927. Co więcej, 26-letni Zuckerberg jest nie tylko jednym z najmłodszych miliarderów świata, ale również filantropem. W tym roku przekazał 100 milionów dolarów szkołom publicznym w Newark, w stanie New Jersey.
Zuckerberg posiada ok. jednej czwartej udziałów w Facebooku.
„Time” od 1927 roku przyznaje tytuł Człowieka Roku osobie lub grupie osób, które miały największy wpływ na wydarzenia mijającego roku, w pozytywnym lub negatywnym sensie.

ZielonyDziennik.pl, Maja Trzeciak