Cena wróżb

0
882
views

Ezoteryczny biznes w Polsce kwitnie. W grze pozostają już nie tylko prywatne gabinety wróżbitów. Nie wystarcza już też Internet.

Ogromną popularność zyskały ostatnio typowo ezoteryczne kanały Kosmica TV i Ezo TV, pojawiające się cyklicznie , wynajmując czas antenowy w wybranych stacjach telewizyjnych.
Szacuje się, że z pomocy wróżbitów korzysta obecnie około 3 milionów klientów, a na polskim rynku jest około 100 tys. doradców. Poradę wróżbity można otrzymać w wieloraki sposób. Bądź wysyłając sms, bądź dzwoniąc pod specjalny numer podawany we wróżbiarskiej stacji. To poza kontaktem oko w oko. Cena osobistego spotkania z wróżbitą waha się od około 30 do nawet kilkuset złotych.
Poprzez rozmowę z telewizyjnym wróżbitą można poznać odpowiedź na tylko jedno, wybrane pytanie. Ostatnio fenomenem stał się wróżbita Maciej z Wałbrzycha, który na co dzień przepowiada przyszłość w stacji telewizyjnej Kosmica TV. W ciągu trwającego 1 godzinę programu, potrafi wróżyć 50- 60 osobom. Jak sam mówi o sobie: według swojej daty urodzenia jest numerologiczną dziewiątką. A dziewiątka to liczba intuicji, bez której w tym fachu nie ma co szukać. Ma to odbicie w rzeczywistości, bowiem Maciej, dzięki swojej działalności w Kosmicy TV, stał się jednym z najpopularniejszych polskich wróżbitów.
Osobisty i telewizyjny kontakt przestaje wystarczać klientom spragnionym wiedzy o przyszłości i miłości. Jedna z firm, które na polski rynek wprowadziły w 2007 roku wróżbiarskie kanały, uruchomiła telefonię komórkową EzoMobile. Jej klienci mogą korzystać z nawet 30- procentowych zniżek na rozmowy i sms-y z wróżkami.
Według „Dziennika Gazety Prawnej” Polacy wydają na usługi wróżbitów szacunkowo 2 mln zł rocznie. Ale to jeszcze nie wszystko- prognozy na rok 2011 wskazują, że zyski wróżbitów wzrosną o kolejnych kilkadziesiąt procent.

ZielonyDziennik.pl, Emilia Szuper