Ekologiczne rozstanie ze świątecznym drzewkiem.

0
787
views

Święta i po świętach. Święto Trzech Króli mamy już za sobą, pora  zdemontować świąteczne dekoracje.

Prezydent miasta Hanna Zdanowska proponuje łodzianom, co zrobić z rozebraną choinką.

Ci z nas, którzy kupili świąteczne iglaki w donicach (z zakrytym systemem korzeniowym), po świętach Bożego Narodzenia mogą wsadzić je do gruntu. Jeśli nie mamy własnego ogródka, czy działki, warto zaznajomić się z akcją „Poświąteczne drzewka choinkowe”, przygotowaną przez Urząd Miasta Łodzi.

Leśnictwo Miejskie radzi, aby drzewka stojące w domu zawsze ustawiać jak najdalej od źródeł ciepła. Zaraz po rozebraniu choinki drzewko umieszczamy na balkonie, tarasie, czy w ogrodzie. Doniczka powinna być zabezpieczona przed zamarznięciem. Jeśli nie mamy możliwości przechowania iglaka w ten sposób, możemy dostarczyć go do Leśnictwa Miejskiego, gdzie zostaną przechowane aż do wiosny, a następnie posadzone w sąsiedztwie leśniczówki.  Drzewka można zwozić pod adres: ul. Łagiewnicka 305, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 16.00, po wcześniejszej informacji pod numerem telefonu  42 659-02-49.

W pierwszej połowie marca na stronie internetowej UMŁ ogłoszone zostaną terminy, w których mieszkańcy samodzielnie będą mogli wsadzać swoje drzewka do gruntu. W wyznaczonym dniu na terenie leśnictwa lub wybranego parku pomocą przy sadzeniu będzie służył łodzianom pracownik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

 

Blanka Rogowska