Zgnieć butelkę!

0
796
views

W styczniu br. w naszym województwie rusza akcja edukacyjno – informacyjna pt. „zgnieć butelkę”.

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem odpadków w mieście. Organizatorzy pragną  zwiększyć świadomość mieszkańców w zakresie ochrony środowiska, głównie recyklingu oraz gospodarowania odpadami. Łodzianie dowiedzą się jak w czasie codziennych czynności i rytuałów mogą pomóc środowisku oraz wpłynąć na czystość własnego miasta.

Kampania ma za zadanie zmniejszyć objętość odpadów produkowanych w gospodarstwach domowych i nauczyć mieszkańców województwa, co właściwie zrobić ze … śmieciami.
Na stronie Urzędu Miasta możemy przeczytać, że „gospodarstwa domowe generują coraz więcej odpadów. Niemalże każdy produkt spożywczy pozostawia po sobie jednorazowe opakowanie, które trafia do kosza, a produktem najczęściej wypychającym nasze worki na śmieci są butelki PET. Z każdym rokiem zużywamy coraz więcej opakowań, napoje w opakowaniach PET są używane w naszych domach, szkołach i w pracy. Rynek opakowań w Polsce i na świecie stale się rozwija, pojawia się coraz więcej atrakcyjnych, ale zbędnych opakowań. Stale wzrasta ilość odpadów komunalnych w przeliczeniu na mieszkańca, przez co zwiększa się ich objętość. Rocznie zużywa się ok. 120 mln ton butelek PET i co roku jest ich o 5% więcej. Każdego roku statystyczny Polak wyrzuca ok 3 kg butelek PET.”

Czekamy na rezultaty akcji!
Blanka Rogowska