Bezrobocie w Posce wzrosło do 13,3%

2
792
views

Na koniec stycznia 2012 roku stopa bezrobocia w Polsce  wyniosła 13,3% , czyli wzrosła o 0,8 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca. Na koniec stycznia 2011 r. wynosiła 13,1%, podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy.

"Fakt wyższego niż przed rokiem wzrostu wskaźnika bezrobocia wynika po pierwsze z wyższego poziomu bezrobocia w styczniu br. w odniesieniu do stycznia 2010 roku, jak również z niższej niż przed rokiem liczby pracujących, jaką przyjęto do obliczenia stopy bezrobocia.

Zatem nie należy wykluczyć, że po określeniu przez GUS liczby pracujących w końcu stycznia 2012 roku, ostateczny poziom wskaźnika bezrobocia może być niższy, niż wstępnie określony na podstawie liczby pracujących z końca grudnia 2011 roku.

 

Źródło Informacji: biznes

 

2 KOMENTARZE

  1. No i jest to widoczne w PUP. Dzisiaj byłem się rejestrować w PUP Toruń no i dobre 2,5 godzinki sobie poczekałem. Początek wizyt jest nawet miły tzn. wtedy kiedy podchodzi się do informacji, koszmar się zaczyna kiedy stoi się w kolejce do rejestracji. Biedne urzędniczki muszą wypełniać tyle papierów.

    Z mojego skromnego doświadczenia wynika i tak tylko jeden fakt, PUP marnują pieniądze podatników na zbędna biurokracje a ta kasa mogłaby służyć ludziom, którzy naprawdę ja potrzebują

  2. Zgadzamy się z Panem, co jest powodem – brak organizacji pracy i lekceważenie człowieka.