Kolejne biuro podróży ogłasza upadłość

0
826
views

Biuro podróży FiLiZ Tours z Warszawy zamieściło we wtorek informacje o upadłości firmy na swojej stronie internetowej. To piąte biuro podróży, które w wakacje ogłosiło upadłość.

Komunikatu na stronie FiLiZ nie potwierdzają urzędnicy. Na razie nikt oficjalnie nie powiadomił Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o zakończeniu działalności.

Nie wiadomo, ilu klientów biura przebywa obecnie za granica, ani ile osób miało z nim wyjechać. Nie są też znane powody upadku biura. – Biuro podróży sprzedało podobno 400 wyjazdów przez serwis sprzedaży grupowej – informuje wicedyrektor departamentu turystyki mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, Izabela Stelmańska.

Biuro FiliZ działało w Polsce od 2004 r. Specjalizowało się w wyjazdach do Turcji, w tym w wycieczkach objazdowych po tym kraju. W ostatnich miesiącach sprzedawało imprezy przecenione nawet o 70 procent.

Obecnie w kraju jest 1500 osób, które kupiły wycieczki. Dla poszkodowanych klientów biuro ma gwarancję w wysokości 231 tysięcy złotych.

 

A.Przedpełska

Zd24.pl