Wystawa "ŚLADAMI JULIUSZA VERNE'A"

0
829
views

We wrocławskiej Galerii Dominikańskiej od 7 do 23 września, możemy podziwiać niezwykłą wystawę pt. „ Śladami Juliusza Verne'a”.

Poprzez osiem barwnych aranżacji, wtopionych w przestrzeń galerii handlowej, autorzy ekspozycji wprowadzają nas w fascynujący świat podróży,opisanych w książkach Verne'a.
Kim był? wizjonerem ? jasnowidzem, a może …podróżnikiem w czasie?
Do dziś jest dla nas postacią zagadkową.
Na kartach swych powieści opisał wiele wynalazków, takich jak np. helikopter, radio, telewizja, łódź podwodna, komputer, laser i wiele innych, na długo zanim się pojawiły.
W książce „Paryż XX wieku” , z 1863r., ukazuje współczesne nam miasto,z metrem,zatłoczonymi ulicami i masą reklam, tak dokładnie i realnie, jakby je sam zwiedzał.
Nawet wieża Eifla opisana została 26 lat wcześniej, zanim ją zbudowano, w miejscu dokładnie przez niego wskazanym.

Oprócz tych najbardziej znanych utworów, jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi”, czy „W 80 dni dookoła świata”,autorzy wystawy przypomnieli i inne jak np.”Dom parowy”, „Przypadki pewnego Chińczyka”, „Robur Zdobywca”, „Pan świata”, „Z Ziemi na Księżyc”i „Pięć tygodni w balonie”.
Tych, którzy będą mięli okazję odwiedzić Wrocław, gorąco zachęcam by nie ominęli Galerii Dominikańskiej, ale także namawiam do lektury powieści Juliusza Verne'a.

 

Elżbieta Szczerkowska