Samolotem z Modlina

0
1310
views

W Modlinie powstaje nowy port lotniczy. Mazowiecki Port Lotniczy Modlin ma pełnić funkcję regionalnego lotniska użytku publicznego. Lotnisko będzie obsługiwać przewozy międzynarodowe i regionalne.

Zakończenie prac i oddanie lotniska do użytku jest zaplanowane na przyszły tydzień, wtedy wystartuje pierwszy rejsowy samolot. Do tej pory lotnisko można było tylko zwiedzić , a także pomóc w testowaniu terminalu i przejść kontrolę pasażerską. Testy wypadły pozytywnie, choć do soboty nie wszystko było zapięte na ostatni guzik. Na lotnisku działały tylko dwie z czterech bramek, w porcie w Modlinie cały czas brakuje sklepów, automatów z wodą i bankomatów. Najważniejszym problemem pozostaje jednak brak certyfikatu Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Bez niego na lotnisku nie mogą lądować samoloty pasażerskie.

Według informacji przekazanych przez prezesa portu Piotra Okienczyca lotnisko w Modlinie będzie mogło obsłużyć 2 mln pasażerów w 2013 r.
Pierwszy regularny lot odbędzie się za tydzień 16 lipca, większość samolotów poleci do Brukseli, Sztokholmu i Budapesztu, w dalszej kolejności do Londynu, Paryża i Rzymu.

Agnieszka Przedpełska