Zawieszono wiechę na CB "Neptun"

0
726
views

Na terenie dawnego Domu Towarowego Neptun we Wrzeszczu rośnie 85-metrowy biurowiec – Centrum Biurowe Neptun (CBN), zlokalizowane przy Alei Grunwaldzkiej 107/109. Inwestor firma Hines, zaprosiła władze Gdańska na zawieszenie wiechy. Oznacza to, że zakończyły się prace związane z wykonaniem konstrukcji. Rozpocznie się etap prac wykończeniowych i wyposażania budynku. Pierwsi najemcy mają się do niego wprowadzić w pierwszym kwartale 2014 roku.

Wiechę, we wtorek 5 czerwca, powiesili wspólnie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Prezes Hines w Polsce – Mieczysław Godzisz.

– Jestem szczęśliwy, że właśnie w tym miejscu Hines postanowił zlokalizować i wybudować swoją inwestycję. Wrzeszcz oraz Oliwa dzięki kolejnym spektakularnym budowom stają się centrum biznesowym Gdańska. Jestem przekonany, że firmy które zdecydują się zlokalizować swoje siedziby w tym budynku, będą w pełni korzystać z dogodnych rozwiązań komunikacyjnych, bliskości centrów handlowych oraz zrewitalizowanych przepięknych zakątków Wrzeszcza – powiedział  podczas uroczystości Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Firma Budimex S.A – generalny wykonawca projektu – rozpoczął budowę biurowca w kwietniu 2012 roku, po uprzednim wyburzeniu Domu Handlowego Neptun. Chcąc uszanować historyczny charakter miejsca, Hines postanowił wkomponować słowo „Neptun” w nazwę inwestycji.
– Chcieliśmy podtrzymać tradycję tego miejsca – podkreślał Mieczysław Godzisz, prezes Hines w Polsce.

Centrum Biurowe Neptun (CBN) oferować będzie najemcom 15.860 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na 19 kondygnacjach. W budynku znajdzie się także 3 kondygnacyjny, podziemny parking, który pomieści 159 pojazdów. Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest pracownia AEDAS CE. Dla swojej inwestycji Hines planuje uzyskać międzynarodowy ekologiczny certyfikat BREEAM przyznawany tzw. zielonym budynkom. Uzyskanie certyfikatu wiąże się z koniecznością spełnienia wymogów dotyczących zarówno aspektu energooszczędności, jak również całego systemu zarządzania, począwszy od fazy konstrukcyjnej poprzez kontrolę nad funkcjonowaniem budynku w trakcie jego komercjalizacji. 
Do projektów zrealizowanych przez Hines w Polsce i mogących pochwalić się certyfikatem BREEAM należy również budynek Sterlinga Business Center w Łodzi.

Fot.gdansk.pl
Redakcja PL