W nowym roku rachunki za prąd będą wyższe

0
702
views

Wraz z 1 stycznia 2015 r. możemy spodziewać się tego, że nasze rachunki za korzystanie z energii elektrycznej wzrosną. Co prawda podwyżka zapowiedziana jest na rok, gdyż zatwierdzenie nowych taryf przez taki właśnie okres czasu będzie obowiązywać.

Średnio każde przeciętne gospodarstwo domowe zauważy na swoim rachunku różnicę od 1-2 zł miesięcznie więcej, niż było do tej pory.

Rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska informuje, że Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy dla wszystkich dystrybutorów energii elektrycznej, oraz trzech tzw. sprzedawców z urzędu. Powiedziała również, iż zależność wysokości naszych rachunków będzie wynikała z tego na ile z energii elektrycznej korzystamy.

Podwyżka, która czeka nas od nowego roku ma swój cel, a mianowicie pieniądze są potrzebne na szereg inwestycji w tym poprawę bezpieczeństwa, jak również ciągłości zaopatrzenia odbiorców w energię elektryczną.

Biorąc pod uwagę szacunki, iż w naszym kraju jest 13 milionów 600 tysięcy gospodarstw domowych, to przez rok z owej podwyżki uzbiera się kwota na pokrycie potrzeb zwiększonych nakładów inwestycyjnych.

 

Zd24