EcoCar powiększa flotę aut hybrydowych i wprowadza na rynek taksówkowy nowe IONIQ Hybrid marki Hyundai

0
3558
views

Spółka EcoCar S.A. powiększyła swoją flotę o kolejne auta hybrydowe. Jako pierwsza firma taksówkowa w Polsce wprowadziła do swojej floty najnowsze hybrydy Hyundai IONIQ. EcoCar nadal utrzymuje się na pozycji lidera na polskim rynku taxi, jeśli chodzi o wielkość floty aut hybrydowych.

Nadmierna emisja gazów cieplarnianych do atmosfery jest jedną z głównych przyczyn globalnych zmian klimatu. UE zakłada ograniczenie tej emisji o 60% do roku 2050 w porównaniu z rokiem 1990. Jednym z możliwych sposobów jest stosowanie mniejszych, lżejszych i bardziej wyspecjalizowanych pojazdów pasażerskich, takich jak np. taksówki, które doskonale nadają się do wprowadzenia alternatywnych metod napędu.

Dlatego EcoCar konsekwentnie wybiera innowacyjne pojazdy hybrydowe, które są najbardziej przyjazne dla środowiska.

Idealne w ruchu miejskim
 Hybrydy to w chwili obecnej jedne z najbardziej innowacyjnych i oszczędnych pojazdów.  Wpływają nie tylko na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ale zapewnią pasażerom wygodę jazdy, a firmie najniższe koszty eksploatacji dzięki rekordowej oszczędności w ruchu miejskim oraz niskim kosztom utrzymania.

Auta tego rodzaju są coraz bardziej popularne w Polsce. W 2016 roku, według danych European Automobile Manufacturers Association (ACEA) zarejestrowano ich w kraju 9 849. To o 4 264 więcej niż w roku poprzednim (5 585 zarejestrowanych pojazdów w 2015 roku).

W Polsce jest ok. 100 000 taksówek. Większość z nich to auta nieekologiczne, mające średnio 10 lat. Taksówki pokonując około 3 750 000 km każdego dnia znacznie przewyższają normy UE w zakresie emisji CO2.
•    Dzienna emisja spalin CO2 dla około 10 letnich taksówek to ok. 900 ton
•    Jeśli wszystkie taksówki byłyby autami ekologicznymi i posiadały napęd hybrydowy, generowałyby jedynie 375 ton CO2 dziennie, czyli emisja CO2 zmniejszyłaby się niemal trzykrotnie (do ok. 375 ton).


EcoCar i Hyundai – razem dla środowiska

Flotę EcoCar tworzą jednakowo oznakowane biało-zielone, maksymalnie dwuletnie samochody. Wszystkie auta spełniają restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6, a 97% z nich to samochody hybrydowe. Nowe taksówki Hyundai IONIQ Hybrid na początek wyjadą na ulice Warszawy, jednak już w niedalekiej przyszłości będą mogli nimi podróżować także pasażerowie pozostałych aglomeracji, w których działa EcoCar: Wrocławia i Trójmiasta.

Misją EcoCar jest dbałość o ekologię. Kierujemy się nią we wszystkich działaniach biznesowych. Nasza flota samochodowa, wzmocniona o kolejne hybrydy – nowoczesne Hyundai IONIQ.

To najpotężniejsza flota hybrydowych aut ze wszystkich korporacji taksówkowych działających w Polsce – powiedział Robert Radoszewski, Prezes Zarządu EcoCar S.A.. Podkreślił też, że: – dbałość o środowisko nie kończy się tylko na wyborze odpowiednich pojazdów. Te idee widoczne są również w całym procesie obsługi klienta. Plastikowe karty i vouchery zastąpiliśmy identyfikacją klienta po numerze telefonu oraz EcoKodami, a system do zarządzania ruchem taksówek dobiera optymalną trasę do Klienta i kieruje do niego tą najbliższą taksówkę. Nasi kierowcy przechodzą też szkolenia z tzw. eko-driving’u i są nagradzani za zgodną z nim jazdę.
 Nowe auta Hyundai IONIQ dostępne są z trzema różnymi napędami ekologicznymi: hybrydowym, hybrydowym Plug-in oraz elektrycznym.

Auta Hyundai zdobyły już ponad 13 nagród w Europie, w tym kilka tytułów Samochód Roku i prestiżową nagrodę Red Dot Design. Flotę EcoCar wzmocnią zielono-białe Hyundai IONIQ Hybrid. W produkcji elementów wykończenia wnętrza wykorzystano naturalne surowce: trzcinę cukrową (podsufitka i dywaniki), sproszkowane drewno i pył wulkaniczny (panele drzwi), olej sojowy (farby).


Jak powiedział Grzegorz Sokalski, Szef Sprzedaży Flotowej Hyundai Motor Poland – Hyundai IONIQ Hybrid idealnie łączy wszystkie zalety samochodu hybrydowego – ekonomiczność i czystość jazdy, z przyjemnością kierowcy i wygodą pasażerów. Posiada wyjątkowo niski współczynnik oporu powietrza – zaledwie 0,24, co sprawia, że należy do najbardziej aerodynamicznych samochodów produkowanych seryjnie.

Dzięki temu zmniejsza się emisja spalin. IONIQ Hybrid został też wyposażony w szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo podróżujących nim osób, np. 7 poduszek, system autonomicznego hamowania czy system utrzymywania pasa ruchu. Jestem przekonany, że klienci EcoCar, nie tylko w Warszawie, ale już niedługo w kolejnych miastach w Polsce, docenią liczne zalety naszych aut.

EcoCar S.A. to firma taksówkowa, która dysponuje własną, jednorodną flotą maksymalnie dwuletnich ekologicznych aut. Posiada szeroką ofertę usług dedykowanych zarówno dla klientów indywidualnych, rodzin, małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dużych firm i korporacji.

Gwarantuje komfort i bezpieczeństwo ich realizacji według najwyższych europejskich standardów. W swoją strategię ma wpisane stosowanie ekologicznych rozwiązań, co jest precedensem na skalę ogólnopolską w tego typu usługach. Spółka EcoCar świadczy usługi taxi na terenie Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta.

ecocar.pl