Nowy portal podatkowy

0
1426
views

Ministerstwo finansów uruchomiło wczoraj nowy portal podatkowy, nazywany "niezbędnikiem podatnika". Jak podaje Ministerstwo na swojej stronie nowy portal to pierwszy etap wdrażania nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowej.

Portal ma wspierać podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Pod jednym adresem:  www.portalpodatkowy.mf.gov.pl mają znajdować się wszystkie niezbędne informacje dotyczące aktualnych przepisów.

Częścią składową nowego portalu jest znana już podatnikom strona do składania elektronicznych deklaracji www.e-deklaracje.gov.pl.

Docelowo nowy portal ma się składać z dwóch części. Część ogólnodostępna  ma umożliwiać składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną oraz zawierać informacje o aktualnych przepisach , kalendarz podatnika oraz kalkulator podatkowy.

Część druga , będąca w tej chwili w przygotowaniu, przeznaczona będzie dla użytkowników dopiero po zalogowaniu i będzie służyła już do indywidualnej komunikacji pomiędzy podatnikiem a organami podatkowymi, a konto podatnika umożliwi wgląd do własnych danych podatkowych, a wiec będziemy mieli możliwość  elektronicznego odbierania i składania pism z i do organów podatkowych oraz możliwość przeglądania własnych złożonych deklaracji i sprawdzania statusu prowadzonych spraw.

 

ZielonyDziennik.pl, Marlena Szulgacz