Zadbać o dom i środowisko.

0
1799
views

Budowa domu jest dla wielu rodzin wielkim wydarzaniem. Patrzeć jak powstaje dom, rosną mury, to wspaniałe uczucie. Jednak oprócz domu zazwyczaj podczas budowy rośnie również sterta odpadów.

Kawałki cegły, papiery, resztki materiałów budowlanych to wszystko zalega na całym placu budowy, bądź też jest składowane w wykopanych dołach. Dla każdego inwestora pozbycie się tych odpadów to kłopot. Jeszcze nie tak dawno, kiedy był budowany dom, odpady jakie były wytworzone były zakopywane na terenie działki, wywożone do lasów lub trafiały na wysypiska śmieci, nie zawsze te legalne.

Takie postępowanie nie dziwiło nikogo, szczególnie, że podczas budowy tworzy się około 10 ton odpadów, a ich wywóz może dochodzić nawet do 10% wartości inwestycji.

Nie dla dzikich wysypisk.

Pośród całej góry odpadów związanych z budową domu jednorodzinnego można spotkać takie rzeczy jak kable, folie, kawałki pustaków, cegieł, druty, eternit, styropian i puszki po farbach, lakierach itp. Szczególnie te ostatnie przedmioty są niebezpieczne dla otoczenia. Dlatego wywóz ich do lasu lub na nielegalne wysypiska stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego. Nie można ich również umieszczać w pojemnikach na śmiecie komunalne, co również często jeszcze się zdarza. Niedopuszczalne jest również samodzielne palenie odpadów, szczególnie jest tu mowa o foliach, kawałkach zaschniętej farby i innych szkodliwych substancji. Takie postępowanie jest karalne i powinno być piętnowane przez społeczeństwo.

Na szczęście co raz częściej inwestorzy zaczynają myśleć bardziej pro-ekologicznie i zamiast palić lub porzucać śmiecie korzystają z usług firm zajmujących się wywózką śmieci takich jak Redskip Warszawa. Nie trzeba wielkich kombinacji, by pozbyć się legalnie śmieci, które powstały podczas budowy. Wystarczy jeden telefon pracownicy przedsiębiorstwa Redskip przywożą taki pojemnik jaki jest potrzebny.

Można się umówić na konkretną godzinę zarówno n dostarczenie pojemnika na odpady, jak i na jego odebranie. Cena jest konkurencyjna, a jej wysokość jest uzależniona od kilku warunków. Do nich można zaliczyć ilość śmieci, ich rodzaj, wielkość dostarczonego pojemnika na odpady itp.

Można również inaczej.

Nie wszystkie odpady kwalifikują się do wywożenia na wysypisko śmieci. Aby uniknąć wysokich opłat, trzeba dokonać pewnych zmian w myśleniu. Warto się zastanowić nad tym, by przynajmniej część odpadów poddać do recyclingu. Takie działanie pozwoli na zmniejszenie objętości tej części odpadów, których wywozem zajmie się wyspecjalizowana w tym firma, taka jak Redskip Warszawa.

Pozostałe przygotowane odpady, które można ponownie wykorzystać w procesie recyclingu można oddać samemu lub firmom, zajmującym się tego rodzaju odpadami.