Księgowi i analitycy – to na nich czeka praca w finansach

0
937
views

Nadal jest popyt na pracowników w finansach, bankowości i ubezpieczeniach – w ubiegłym roku oferty pracy w tych kategoriach stanowiły 15 proc. wszystkich ogłoszeń, większym powodzeniem cieszyli się jedynie kandydaci poszukujący zatrudnienia w handlu i sprzedaży.

Redakcja Bankier.pl we współpracy z serwisem Pracuj.pl przygotowała raport o zatrudnieniu w finansach.

Najwięcej ogłoszeń o pracę w finansach w całym minionym roku dotyczyło zatrudnienia w księgowości, analizie finansowej, kontrolingu i audycie. Z danych opublikowanych przez Bankier.pl wynika, że nie brakowało także ofert pracy w bankowości detalicznej i pośrednictwie finansowym.

– Finanse to nadal chłonna branża – jej udział zajmuje niezmiennie od 2015 roku drugie po handlu i sprzedaży miejsce ze względu na liczbę zamieszczonych ofert na serwisie Pracuj.pl. Mimo że w roku 2016 wakatów w tej kategorii było mniej niż dwa lata temu, to nadal ekonomiści i finansiści mogli przebierać w ofertach – komentuje Weronika Szkwarek z portalu Bankier.pl.

Najwięcej ofert pracy w finansach w ubiegłym roku dotyczyło województwa mazowieckiego. Szukano tam przede wszystkim analityków finansowych (7089 ofert), księgowych (7434 ofert) oraz specjalistów ds. podatkowych (3322 ofert). Takie ogłoszenia dominowały również w innych województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, pomorskim i łódzkim.

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

 

Zd24