Kredyt przez internet. Czy rzeczywiście tak łatwo dostępny i bezpieczny?

0
656
views

Zaciągnięcie kredytu przez internet to bardzo szybka i wygodna metoda uzyskania dodatkowych środków finansowych. Banki oferują szereg możliwości. Ile pieniędzy można dostać i jak długo trzeba na nie czekać?Jak zauważa w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy w Credit Agricole: „Banki oferują w internecie różne produkty kredytowe. Najogólniej mówiąc, są to kredyty konsumpcyjne i konsolidacyjne. W zależności od oferty banku wysokość takich kredytów również jest różna.

Jeżeli klient jest bankowi znany i jego wiarygodność nie budzi żadnych zastrzeżeń, to na oświadczenie przez internet dostanie kredyt w wysokości do 25 tys. zł”. Pieniądze można mieć na koncie nawet już po 15 min.

Najłatwiej i najszybciej wziąć kredyt online w banku, którego jest się klientem. Kredyt taki zaciągniemy w systemie bankowości elektronicznej. Rzecz jasna banki mają ofertę także dla osób, które nie są ich klientami. Znajdziemy ją na stronie internetowej instytucji i w porównywarkach kredytowych. Co ciekawe, informacji o kredytach może udzielić nam też bankowy czatbot, a więc narzędzie sztucznej inteligencji.

Aby otrzymać kredyt przez internet, „niezbędne jest wypełnienie odpowiedniego formularza kredytowego. Podaje się w nim informacje, na podstawie których bank może ustalić wiarygodność kredytową klienta. Banki najczęściej proszą o podanie wysokości i źródła dochodu, wysokości rat innych, wcześniej zaciągniętych, kredytów, a także informacji o sytuacji rodzinnej klienta” – mówi ekspert.

infowire.pl