“Złodzieje”, “Oszukali nas”, “Skandal”

0
1179
views

“Sędziowie złodzieje”, “Sędziowie wzięli rewanż”, “Oni nas oszukali” – tak polska prasa komentuje półfinałowe spotkanie mistrzostw Europy Polska – Chorwacja. Mecz,

w którym norweski duet Kenneth Abrahamsen – Arne Kristiansen “obrabował” biało-czerwonych jest szerzej komentowany, niż starcie o 3. miejsce z Islandią. A dowód na ich skrajną niekompetencję przedstawia “Super Express”.

“Norweska para arbitrów Kenneth Abrahamsen i Arne Kristiansen w meczu z Chorwacją znowu dała się Polakom we znaki, jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach ze Słowenią i z Czechami. Ciekawe, że władze EHF mimo to po raz trzeci w tych mistrzostwach Europy wyznaczyły duet Norwegów do rozstrzygania w spotkaniu z udziałem naszej drużyny” – pisze “Fakt”.

“W drugiej połowie Norwegowie dali już bezczelny popis stronniczości. Kiedy Chorwatom udało się wyjść na prowadzenie, obaj sędziowie robili wszystko, żeby Polacy ich nie doszli” – uważa najpopularniejszy polski dziennik.

“Sędziowie złodzieje ukradli nam finał!” – grzmi “Super Express. Zdaniem tego dziennika panowie Abrahamsen i Kristiansen podjęli “kilka skandalicznych decyzji, z których najdotkliwiej odczuliśmy dwie kary dla Artura Siódmiaka”.

“A co najbardziej bulwersujące: gdy “Siódym” zapytał w trakcie drugiej połowy, za co dostał drugą karę, usłyszał od arbitrów, że się pomylili!” – ujawnia “SE”.

“Sędziowie wzięli rewanż” – tak relację z półfinału tytułuje “Przegląd Sportowy”. “Gdyby nie fatalna forma panów z gwizdkami, to byłby bardzo dobry i ciekawy mecz. Zresztą bardzo możliwe, że Chorwaci i tak by go wygrali, bo na pewno nie byli od Polaków słabsi” – pisze “PS”.

Więcej na: sport.wp.pl