Gigant chce Kliczki. “On nie będzie uciekał”

0
1264
views

Były mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej Nikołaj Wałujew (50-2, 34 KOs) zapowiedział, że chce walczyć z mistrzem WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczko (39-2, 37 KOs) – podał portal boxingnews.pl.

“To byłaby wspaniała walka. Na pewno bardziej interesująca niż moja ostatnia walka z Haye. On na pewno nie będzie przede mną uciekał. Witalij to wspaniały mistrz. Gwarantuję, że to będzie wielki pojedynek. Witalij, jestem gotowy do walki z tobą. A ty?” – powiedział Wałujew, który mierzy 213 cm wzrostu i waży ok. 150 kg.

7 listopada w Norymberdze Wałujew przegrał z Brytyjczykiem Davidem Hayem i stracił pas mistrza świata organizacji WBA w wadze ciężkiej. Walka rozczarowała, bo choć Wałujew starał się atakować, to był wolniejszy od mniejszego rywala, a ten niemal przez cały czas uciekał przed rosyjskim gigantem. O wątpliwym sukcesie Anglika zadecydowali sędziowie.

Starcie Kliczki z Wałujewem byłoby wielkim bokserskim wydarzeniem, na które czekają fani na całym świecie. Jednak w tym momencie Ukraińcowi bardziej zależy na pojedynku z Hayem. Zakontraktowanie takiej walki otworzyłoby przed teamem Kliczków szansę na zdobycie wszystkich pasów mistrzowskich.

Wałujew: Adamek chce ze mną walczyć? Serio?

źródło informacji: INTERIA.PL