Jeśli nie Schumacher, to Kubica

0
1322
views

Robert Kubica może odejść z Renault i trafić do zespołu Mercedes Grand Prix – takie informacje na łamach włoskiego dziennika “Corriere Dello Sport” podał menedżer polskiego kierowcy Daniele Morelli.

Jak informuje “Corriere dello Sport” po zatrudnieniu Nico Rosberga priorytetem Mercedesa jest teraz podpisanie kontraktu z Michaelem Schumacherem. Jeśli jednak siedmiokrotny mistrz świata nie zdecydowałby się na powrót do Formuły 1, wówczas niemiecki zespół postara się o Kubicę.

– Jeśli wiadomość o sprzedaży Renault będzie już oficjalna i zespół ten przestanie być ekipą fabryczną, wówczas Robert będzie mógł przenieść się do innej stajni. Jest taka klauzula w jego kontrakcie – powiedział menedżer Kubicy Daniele Morelli.

– My nie szukaliśmy nowego pracodawcy. To do nas się odezwano – dodał Morelli.

Jeśli we wtorek prezes Renault Carlos Ghosn potwierdzi, że 75 procent udziałów w zespole F1 zostało sprzedanych firmie Mangrove należącej do biznesmena z Luksemburga Gerarda Lopeza, wówczas Kubica będzie mógł odejść. Czy trafi do Mercedesa? To możliwe.

– Wykażcie jeszcze trochę cierpliwości. Zaskoczymy was. I jestem pewien, że będziecie zadowoleni – zdradził w rozmowie z mediami Norbert Haug, szef sekcji sportów motorowych w koncernie Mercedesa.

WOY