Facebook podbija świat

0
1261
views

Największy serwis społecznościowy na świecie, Facebook.com. skupia obecnie ponad 350 milionów użytkowników, z których połowa loguje się do serwisu każdego dnia.

Miesięcznie jego użytkownicy dodają ponad dwa i pół miliarda zdjęć oraz łącznie trzy i pół miliarda linków, postów, wpisów i albumów zdjęć. Przeciętny użytkownik Facebooka ma 130 znajomych i spędza w serwisie średnio… 55 minut dziennie! Czym się w tym czasie zajmuje?

Aplikacje

Obok komentowania, czatowania, oglądania zdjęć i filmików znajomych, aplikacje są ulubioną rozrywką użytkowników Facebooka. Każdy może tu nie tylko dowiedzieć się „Jakim smakiem chipsów jesteś?” lub opublikować „Plotkę” o znajomych, ale także grać online w pokera z innymi użytkownikami, a nawet hodować zwierzęta i uprawiać wirtualny ogród!

W ścisłej światowej czołówce najpopularniejszych aplikacji znajdują się gry:

1.Farmville (prawie 80 mln. użytkowników)

2.Birthday Cards (blisko 50 mln. użytkowników)

3.Cafe World (ponad 30 mln. użytkowników)

Fan Pages

Wielką popularnością wśród użytkowników cieszą się również Fan Pages, czyli strony zrzeszające fanów absolutnie wszystkiego: od celebrytów, poprzez znane marki ubrań, perfum i napoi, na amatorach: oddychania, wiosny, lata, zimy, spania, wstawania, czy picia herbaty skończywszy. Obecnie „fan pejdże” skupiają łącznie blisko pięć i pół miliarda członków na całym świecie (przeciętny user zostaje fanem dwu stron miesięcznie).

Największą stroną fanowską na świecie jest profil publiczny Michaela Jacksona. Fanami tej strony jest ponad 10 mln. 800 tys. użytkowników FB. Tuż za nim plasują się:

Texas Hold’em Poker (ponad 10 mln. 700 tys. fanów)

Mafia Wars (ponad 8 mln. fanów).

Wśród polskiej społeczności niepodzielnie rządzi strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ponad 81 tys. fanów).

Kolejną skupiającą najwięcej Polaków stroną jest I was born in the 80’s in Poland! z liczbą prawie 35 tys. fanów. Zaraz za nią jest natomiast… Tradycyjna Krówka (ponad 32 tys.)

Tanie Loty na Facebooku

Imponującą (biorąc pod uwagę wiek) liczbą ponad pięciu tys. fanów na Facebooku mogą się poszczycić Tanie Loty, oficjalny profil portalu Tanie-Loty.com.pl. Większość w tej grupie (65 procent) stanowią kobiety. W kategorii miast, z których pochodzą fani profilu prowadzi Warszawa. Blisko 3000 fanów taniego podróżowania mieszka właśnie w stolicy.

Aktywność społeczności skupionej wokół strony jest imponująca. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia suma interakcji na tablicy i w dyskusjach między fanami profilu wyniosła 140, a oznaczeń „Lubię to” pod opublikowanymi elementami – 100. Warto dodać, że pod względem ilości fanów i ich aktywności Tanie Loty są na pierwszym miejscu w Polsce wśród serwisów turystycznych.

Źródło: Facebakers.com oraz Facebooker.pl