Koncert Depeche Mode w Łodzi

0
1422
views

Zespół Depeche Mode zaplanował w Łodzi dwa koncerty. Pierwszy występ miał miejsce 10 lutego w hali Atlas Arena. Grupa wynagradziła tym samym polskim fanom niemiłą niespodziankę, jaką im sprawił w zeszłym roku, kiedy w maju odwołał swój występ w Warszawie.

Jak wiemy powodem odwołania koncertu była wówczas choroba lidera Depeche Mode, Dave’a Gahana.

RELACJA WCZEŚNIEJSZA

Koncert brytyjskiej grupy Depeche Mode, już się zaczyna. Bilety rozeszły się błyskawicznie już od paru miesięcy brak wejściówek na stadion warszawskiej Gwardii. Tymczasem, singiel promujący nowy album (Wrong) bije rekordy popularności w polskich rozgłośniach radiowych, pozostawiając w tyle m.in. U2, Coldplay i Guns`n`Roses.

Atmosferę wśród fanów dodatkowo podgrzewają kolejne wieści z obozu DM. Na oficjalnej stronie zespołu (www.depechemode.com), możemy zapoznać się z kolejnymi materiałami video, które bezpośrednio dotyczą prac nad nowym albumem: Sounds of the Universe. Ponadto, wciąż potwierdzane są informacje na temat dodatkowych koncertów. Już dziś wiadomo, że trasa którą zaplanowano w ubiegłym roku i oficjalnie ogłoszono na konferencji prasowej w Dusseldorfie, będzie dłuższa niż zakładano.

Na temat fenomenu grupy powstało już kilka prac magisterskich, sporo wydawnictw książkowych. Zaistnieli również w literaturze – Serhij Żadan w Depeche Mode przedstawił losy grupy przyjaciół, reprezentujących pokolenie depeszowców, na tle transformacji ustrojowych. Ukazała się ogromna ilość coverów oraz Obecni od niespełna 30 lat na rynku muzycznym panowie z DM, wciąż cieszą się zasłużoną sławą. Co ciekawe z wyjątkiem rodzimych stron. Podczas tegorocznej gali Brit Awards, kolejny raz pominięto Depeche Mode, tym razem na rzecz Pet Shop Boys. Krótko przed galą Neil Tennant wyznał: “Muszę być szczery, ta nagroda powinna powędrować w ręce Depeche Mode, my moglibyśmy jeszcze poczekać. Mają świetnego kompozytora, jakim jest Martin Gore, istnieją na rynku muzycznym dłużej niż my, a pomimo tego, że mają rzeszę wiernych fanów na całym świecie, nie zyskali w swojej ojczyźnie takiego uznania, na jakie zasługują.” Fakt stałej, niezmiennej współpracy z niewielką firmą wydawniczą Mute, wciąż przekreśla te szanse. Wniosek rodzi się więc sam, a wartość nagród pokroju Brit Awards w tym kontekście ? znacznie traci.

http://www.quieroletras.com/img/photos/a35depeche-mode.jpg

W jednym z wywiadów, klawiszowiec grupy Andy Fletcher stwierdził, że nowy album
w założeniu stanowić ma antidotum na dzisiejszą cukierkową muzykę pop. O słuszności tych słów z pewnością dowiemy się już 17 kwietnia, kiedy to do sprzedaży trafi wydawnictwo. Sounds of The Universe ukaże się w kilku formatach, wśród których na uwagę zasługuje wersja Deluxe. Od kilku tygodni trwa już przedsprzedaż albumu. Do rąk fanów trafi on
w dniu premiery. Jednak, jak donoszą media i tym razem nie udało się uniknąć przecieków
a cała płyta dostępna jest już w Internecie.

Od kilku lat, z inicjatywy fanów, 11 kwietnia obchodzony jest jako światowe święto Depeche Mode. W tym roku do akcji włączyły się i polskie media. Radio RMF FM Depeche Mode oraz Miasto Muzyki przygotowało z tej okazji ciekawy konkurs, rozpoczynający się
1 kwietnia i trwający do 101 dnia roku (w tym roku będzie to 11.04). Do wygrania, prócz pamiątkowych kubków, są wejściówki na warszawski koncert.

Nie jest źle być Davem Gahanem

Opracowano na podstawie: www.depechemode.com

www.depechemode.pl

fot. źródło: www.depechemode.pl

ZielonyDziennik.pl , Piotr Rymaszewski