Pierwszy milion w "Milionerach"!

0
1409
views

No i stało się. Mamy naszego pierwszego milionera! Podczas ostatniego nagrania, po raz pierwszy w historii polskiego wydania teleturnieju padł długo wyczekiwany milion!

Kto otrzymał czek na okrągłą sumę i jakie pytania zaprowadziły go do miliona okaże się już w marcu.

Hubert Urbański w teleturnieju „Milionerzy”

Pytanie za milion padło po raz dziesiąty w polskiej edycji teleturnieju. Zawodnik, który wziął udział w nagraniu jest drugim uczestnikiem w historii programu, który nie wycofał się z gry, ale postanowił odpowiedzieć na to ostatnie, decydujące pytanie.
I zrobił to bezbłędnie! Do udziału w grze namówiła go jego dziewczyna. Towarzyszyła mu w czasie nagrania i była pewna, że wygra.

W studiu nagraniowym zawrzało.

– Czekaliśmy na to ponad 10 lat! – powiedział gospodarz programu, Hubert Urbański. – Przed ostatnim pytaniem powiedziałem zawodnikowi, że jeśli zaryzykuje i wygra milion, to ja zatańczę w studiu. No i musiałem dotrzymać słowa – kontynuuje.

Dowiedzieliśmy się również, że jak tylko uczestnik zaznaczył odpowiedź i Hubert powiedział, że jest ona prawidłowa wszyscy w studiu razem z publicznością zaczęli krzyczeć. Osoby z produkcji śmiały się, że po raz pierwszy można było zobaczyć ile osób pracuje przy „Milionerach”, bo po tych słowach cała ekipa wbiegła do studia.

W nowej edycji programu do wyboru są dwie opcje gry. Można grać według starych zasad, czyli: 2 progi gwarantowane (na poziomie 1000 i 40 000 złotych) oraz 3 koła ratunkowe (pytanie do publiczności, pytanie do eksperta i 50:50). Można zdecydować się na nowe zasady teleturnieju, które dają możliwość skorzystania z czwartego koła ratunkowego – zmianę pytania na inne. Ale jest jeden haczyk! Jeśli zawodnik podejmie się gry z czterema kołami ratunkowymi, ma tylko jedną kwotę gwarantowaną – 1000 złotych. To z kolei oznacza, że jeśli odpowie błędnie na jakieś pytanie (nawet na pytanie za milion!), opuści studio jedynie z tysiącem. Decyzję o tym, który model gry przyjmuje musi podjąć na samym początku, przed usłyszeniem pierwszego pytania.

Z jakimi pytaniami zmierzył się zwycięzca programu, jakie emocje towarzyszyły jego odpowiedziom w studiu i jak wygląda nasz rodzimy milioner? Odcinek, który przejdzie do historii polskich „Milionerów” zostanie wyemitowany w marcu.

Dowiedz się więcej o programie na oficjalnej stronie: http://milionerzy.plejada.pl/