Europa otwiera przestrzeń powietrzną

0
1084
views

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła, że od dziś nad Polską można latać. To dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów uwięzionych na lotniskach.

Lotniska są otwierane w całej Europie.

Grzegorz Hlebowicz z PAŻP mówi, że niemal w całej Europie otwarta jest przestrzeń powietrzna. – Nie oznacza to, że wszystkie samoloty odlecą natychmiast, a pasażerowie wrócą do domu.

Potrzebne będzie na to kilka godzin, może nawet doba – mówił w TVN24.

Polska Agencja podejmowała podobne decyzje już dwukrotne, ale dotyczyło to tylko polskiego nieba, co niewiele zmieniało w życiu turystów uwięzionych na polskich lotniskach.

eraz decyzję podjęli ministrowi transportu z całej Europy, można więc liczyć na to, że wkrótce sytuacja uwięzionych, koczujących w portach lotniczych w całej Europie ludzi się zmieni.

Paraliż na lotniskach w całej Europie trwa od piątku. Samoloty nie latały ze względu na chmurę pyłu z islandzkiego wulkanu, która unosiła się nad Europą. Mogła szkodzić silnikom maszyn.

Jak informuje IAR o 7.00 miał polecieć do Warszawy samolot LOT-u z Gdańska – Rębiechowa. Będzie to pierwszy lot polskiego przewoźnika po kłopotach związanych z zanieczyszczeniem powietrza wulkanicznym pyłem.

WIĘCEJ NA: JAR