"Spichlerz Polskiego Rocka" w Jarocinie

1
1304
views

Wielkopolski Jarocin chce utworzyć „Spichlerz Polskiego Rocka” – placówki, która będzie gromadzić wszystkie materiały dotyczące organizowanych tutaj od 30 lat festiwali rockowych.

„Nie nazywamy tego przedsięwzięcia Muzeum Polskiego Rocka, bo po rozmowie z Jarosławem Kłaputem, który był autorem aranżacji w Muzeum Powstania Warszawskiego, uznaliśmy, iż muzeum jest miejscem, do którego wstawia się rzeczy nieużyteczne i nieaktualne” – powiedział wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

Tymczasem – jak mówi samorządowiec – polska muzyka rockowa wciąż jest aktualna i żywa, a obowiązkiem Jarocina jest ją przechowywać, a nie odstawiać do muzeum. Dlatego miasto chce mieć „spichlerz”.
czytaj dalej

Jego miejsce będzie w trzykondygnacyjnym gmachu o powierzchni 800 metrów kwadratowych. To dobre miejsce na przechowalnię dziedzictwa polskiego rocka – uważa Kaźmierczak. Już obliczono, że potrzeba będzie na jego stworzenie 1,8 mln zł.

W „spichlerzu” mają znaleźć się m.in. wszystkie archiwalne nagrania filmowe oraz zdjęcia dokumentujące historię festiwalu. Część zbiorów zostanie odkupiona. Oprócz gromadzenia archiwaliów planowana jest realizacja liczącego 20 odcinków serialu dokumentalnego. 15-minutowe filmy mają prezentować kolejne edycje jarocińskich rockowisk.

WIĘCEJ NA: PAP

1 KOMENTARZ