Jubileuszowy koncert Hunter

0
1305
views

Hunter to jeden z najpopularniejszych heavy metalowych zespołów w kraju. Grupa ma na swoim koncie pięć albumów. Najnowszy – „Hellwood” – okazał się jednym z największych sukcesów w historii zespołu.

Płyta trafiła do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Hunter o Seven Festival: Tegoroczny występ będzie naszym jubileuszowym koncertem w Węgorzewie. Bardzo się z tego powodu cieszymy, ponieważ nasze losy były od początku istnienia festiwalu blisko z nim związane. To miejsce ma niepowtarzalną magię i urok, a że dodatkowo pokryją się w naszym wypadku dwa jubileusze: 25-lecie istnienia zespołu i piąty występ na festiwalu – planujemy przygotować na ten wyjątkowy koncert kilka niespodzianek. Węgorzewo jest nam z wielu powodów bardzo bliskie. To tu stawialiśmy swoje pierwsze festiwalowe kroki, po raz pierwszy pojawiając się przed nagraniem debiutanckiej płyty „Requiem”. To był początek lat 90., gdy impreza odbywała się jeszcze w Domu Kultury.
Kolejny raz to już znany nam wszystkim plac koncertowy. Wtedy też nagraliśmy pierwsze demo, na którym zarejestrowany był właśnie koncert z festiwalu. Od tego czasu byliśmy jeszcze dwa razy zaproszeni przez organizatorów: w 2002 r. i 2003 r., kiedy to wystąpiliśmy z grupą aktorów i specjalną scenografią, którą skonstruowaliśmy na potrzeby MedeiS Tour.

Hunter o „Hellwood” i najnowszej historii zespołu: Ostatnie dwa lata w historii Huntera to przede wszystkim czas „Hellwood”, naszej najnowszej płyty. Nagraliśmy ją po blisko czteroletniej przerwie, w czasie której zjeździliśmy całą Polskę. I to kilkakrotnie. Przed rozpoczęciem nagrań nasz wieloletni perkusista Brooz, współzałożyciel zespołu, postanowił odejść. Zastąpił go Daray, który nagrał wszystkie partie perkusyjne. Sama produkcja studyjna trwała około pół roku. Premiera płyty miała miejsce w kwietniu 2009 r. Nakręciliśmy do niej dwa oficjalne wideoklipy „Labirynt Fauna” oraz „Strasznik”. Pojawiło się także kilka nieoficjalnych, zrobionych przez Fanów, czyli „Śmierci Śmiech”, „Arges” czy powstający w tej chwili „Cztery Wieki Później…”.
W tym roku planujemy wydać jubileuszowe, rozszerzone wydawnictwo DVD, zarejestrowane w listopadzie w warszawskiej Stodole, z okazji 25-lecia istnienia zespołu. I z tej okazji zagramy dodatkowo serię urodzinowych, elektrycznych i akustycznych koncertów.

Seven Festival odbędzie się w dniach 8–11 lipca 2010 r. w Węgorzewie. W tegorocznej edycji wystąpią m.in. Sepultura, The Legendary Pink Dots, a także polskie rockowe gwiazdy Hey, Coma, Closterkeller. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra Lipali. W hołdzie Joy Division specjalny program przygotuje supergrupa Heart & Soul, złożona z gwiazd alternatywnego rocka. Ponadto pojawią się Strange Attractor, Tides From Nebula, California Stories Uncovered i Klimt.

Sponsorem festiwalu jest Carlsberg. Patronami są Eurogospodarka, TVP 1, Onet.pl i WWF. Partnerzy festiwalu: Teraz Rock, Radio Olsztyn, Radio Białystok i EMPiK.

źrodło: Eurogospodarka 5/2010