Recykling opon w nowym wydaniu

0
1455
views

Wszyscy wiemy, że zużyte opony są wielkim problemem dla środowiska naturalnego, jak wskazują najnowsze badania w tej dziedzinie, to zaledwie 5% zużytych opon zostaje wykorzystane, i ponownie przetworzone.

Ten problem ma szczególne znaczenia dla Polski, oraz regionu Kujawsko – Pomorskiego gdzie ma powstać nowoczesny zakład zajmujący się recyklingiem oraz przetwarzaniem starych i zużytych opon.

Jak wiemy recykling zużytych opon jest jeszcze u nas w przysłowiowym lesie, ale pojawia się na naszym rynku znaczna perspektywa zmiany, Australijska firma “Molectra” jest zainteresowana inwestycją w nasze środowisko oraz recyklingiem, i przetwarzanie zużytych opon.

Firma Molectra zaprojektowała w tym celu unikalną oraz nowatorską technologię dla rozwiązania tego problemu, głównie z myślą o środowisku. Pytanie dlaczego to ma być Molectra?
Technologia tej firmy jest na tyle nowoczesna, co pozwala na przetworzenie w całości (100%) opony bez dodatkowych odpadów, i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, a jak wynika z tych zapowiedzi inwestycja będzie znaczna bo mowa jest tu o kwotach około 50 milionów zł, co pozwoli na recykling i ponowne przetworzenie zużytych opon przynajmniej w 60 % w skali kraju, a tym samym odniesie to pozytywne oddziaływanie na nasze otoczenie oraz da kolejne miejsce pracy. Ecoinverse Sp.zo.o.

INFORMACJE DOTYCZĄCE POLSKIEGO PROJEKTU

Edward Kawka: Prezes Zarządu Ecoinverse Sp.zo.o.
tel: +48 698 715 991
e-mail: edward.kawka@wp.pl

Menager Projekt
Krzysztof Lisiecki
tel: +48 601 871 154
e-mail: kr_lisiecki@wp.pl

Strona Polska
www.ecoinverse.com

Strona Australia
www.molectra.com.au

Manager Projekt Media
Julian Z. Pankiewicz
www.Ecoportal.com.pl
www.ZielonyDziennik.pl
www.NaszaPolska.eu
e-mail: redakcja@ecoportal.com.pl
tel; +48 693 622 652