„Strajk w LOT”

0
1337
views

Z powodu planowanego na środę strajku ostrzegawczego stewardess i stewardów, samoloty PLL LOT przez dwie godziny mogą nie odlatywać z warszawskiego lotniska Chopina.

Poinformowała przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego Elwira Niemiec, tłumacząc dalej: „rejsy, które zgodnie z planem odbywają się między godziną 10 a 12, w środę będą opóźnione.
Spowodowane to będzie tym, że personel pokładowy nie przystąpi w tym czasie do pracy, a bez personelu pokładowego samolot nie poleci”. Niemiec dodała także, że w przypadku, kiedy lot jest zaplanowany na godz. 10, to będzie on opóźniony o dwie godziny.
Przewodnicząca Związku wyjaśniła również, że przewoźnik od kwietnia br. pozbawił personel pokładowy dwóch dni dodatkowego odpoczynku, który wymagany jest przepisami prawa. „Zgodnie z nimi załoga ma prawo do dodatkowego odpoczynku, który będzie rekompensował czas wynikający ze zmiany stref czasowych.
Odpoczynek ten nie powinien w całości zachodzić na dni wolne pracownika. Tymczasem PLL LOT realizuje odpoczynek wykorzystując dni wolne należne ustawowo” – podkreśliła Niemiec.

ZielonyDziennik.pl, Maja Trzeciak