Powstaje coraz więcej miejsc pracy

0
1475
views

Władze województwa kujawsko-pomorskiego uroczyście podsumowały dotychczasową realizację Regionalnego Programu Operacyjnego.

To m.in. z tego programu korzystają przedsiębiorstwa, gminy i inne podmioty, które starają się o dofinansowanie własnych pomysłów. W latach 2007-2013 nasz region ma do wykorzystania 951 mln zł. Na razie wykorzystaliśmy połowę tych pieniędzy.
Na co? W ciągu trzech lat gminom udało się pozyskać pieniądze na 135 projektów infrastrukturalnych. Dzięki temu wyremontowano drogi, rozpoczęto modernizację linii i taboru tramwaojwego. Wsparcie otrzymało aż 602 przedsiębiorców. Dostali oni 246 mln zł, a dzięki dofinansowaniu powstało 1600 miejsc pracy. Podczas podsumowania w toruńskim teatrze im. Williama Horzycy wręczono nagrody dla podmiotów, których projekty zostały uznane za najbardziej innowacyjne.
To projekty finansowane zarówno z RPO, jak i programu Kapitał Ludzki. Wyróżnienia marszałka otrzymała firma Silva Mikroelektronik, gmina Koronowo, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz miasto Brodnica.
Wyróżnienie w kategorii edukacja otrzymał również Zespoł Szkół nr 26 w Toruniu.

Więcej na: www.mmtorun.pl