Świeższe Audi A6

0
1317
views

Nowe Audi A6, które na początku przyszłego roku pojawi się w salonach, to odświeżony wygląd, bardziej oszczędne silniki i większa multimedialność, objawiająca się m.in. w samochodowym hotspocie.

W nowym „opakowaniu” A6 ma zadebiutować połączenie silnika elektrycznego i spalinowego – A6 hybrid.

Mierząca 4,92 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości limuzyna oferuje przestronne wnętrze i atrakcyjny wygląd, który uzyskano m.in. przez zastosowanie długiej pokrywy silnika i niskiej linii dachu. Wygląd nowego A6 poprawiają również opcjonalne diodowe reflektory.

Jak przystało na Audi, mamy do wyboru kilka diesli, ale nie zabrakło również jednostek benzynowych. Jak można było się spodziewać, silniki są oszczędniejsze od poprzedników. Najsłabszy silnik dysponuje mocą 177 KM, zaś najmocniejszy – 300 KM. 2.0 TDI spala średni 4,9 l paliwa na 100 km, a A6 hybrid, które ma pojawić się w niedalekiej przyszłości, będzie zużywać 6,2 l/100 km, dysponując mocą 245 KM, płynącą z połączenia silnika elektrycznego i jednostki 2.0 TFSI. Z najmocniejszymi silnikami Audi będzie opcjonalnie oferowało sportowy mechanizm różnicowy.

Auto może połączyć się z internetem za pomocą telefonu samochodowego wyposażonego w bluetooth. Posiada przydatny dla przenośnych urządzeń hotspot, a o przyjemność dla uszu może zatroszczyć się nagłośnienie Bang&Olufsen.

A6 to samochód naszpikowany elektroniką. System MMI Navigation plus współpracuje z systemami pomagającymi kierowcy w jeździe. Na liście dodatkowego wyposażenia można znaleźć m.in. wyświetlacz HUD, który pokazuje najważniejsze informacje na przedniej szybie. Komfort i bezpieczeństwo zapewniają: aktywny tempomat, system active lane assist oraz asystent parkowania.

www.moto.zielonydziennik.pl