Powrót mrozów, szykują się zamiecie

0
1246
views

W drugi dzień świąt będzie mroźno. Polska znajduje się na skraju niżu znad Rosji, a z północy napływa arktyczna masa powietrza.

Dzisiaj zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na krańcach zachodnich. Okresami wystąpią przelotne opady śniegu.

Temperatura wyniesie od -9 st.C, -8 st.C na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce do -3 st.C, -2 st.C na wschodzie kraju i lokalnie nad samym morzem.

Wiatr początkowo będzie umiarkowany, potem od zachodu kraju stopniowo słabnący zachodni i północno-zachodni. Na Wybrzeżu i Pomorzu oraz Warmii i Mazurach można się spodziewać jednak mocnych podmuchów, powodujących lokalne zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, prawie w całym kraju, okresowe opady śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -13 st.C do -10 st.C, chłodniej na Pomorzu Wschodnim oraz w kotlinach Sudeckich, miejscami -16 st.C, -15 st.C. Najcieplej będzie nad morzem i wschodzie kraju -9 st.C, -7 st.C.

W poniedziałek będzie również zimno, choć opady śniegu wystąpią tylko miejscami, głównie w części zachodniej i południowo-wschodniej kraju opady śniegu. Na Dolnym Śląsku opady okresowo mogą być umiarkowane.

Termometry wskażą na przeważającym obszarze kraju od -8 st.C do -5 st.C, najchłodniej będzie na Pomorzu Wschodnim – lokalnie -9 st.C, a najcieplej na Pomorzu Zachodnim – około -4 st.C. Wiatr w całym kraju słaby będzie przeważnie południowo-zachodni.

TSz / PAP