Częstochowa planuje opłaty za modlitwę

0
1024
views

Kuriozalny pomysł. Paulini z Jasnej Góry zdecydowanie skrytykowali pomysł lokalnych władz, które planują wprowadzenie opłat dla pielgrzymów odwiedzających Częstochowę.

Przeor jasnogórskiego klasztoru paulinów, o. Roman Majewski określa go mianem „kuriozalny” – podaje PAP.

Projekt zrodził się w głowach nowych lewicowych władz Częstochowy. Chcą one pobierać myto od każdego pielgrzyma i turysty przekraczającego granice miasta. Wstępnie mówi się o 4 złotych, da to budżetowi miasta kilkanaście milionów złotych rocznie.

Po dłuższym milczeniu paulini wystosowali oświadczenie o dość ostrej treści. Nie zostawiają w nim suchej nitki na pomyśle oraz na samych władzach miasta.

W związku z informacjami, które płyną z Urzędu Miasta Częstochowa, które są nagłaśniane przez media, o projekcie pobierania od pielgrzymów przekraczających granice miasta myta w wysokości 4 złotych oświadczamy, że Jasna Góra nie weźmie udziału w tym kuriozalnym zamyśle i jest mu absolutnie przeciwna – powiedział o. Majewski. – Zadajemy sobie jednocześnie pytanie, czy to prawda, że bez Jasnej Góry miasto
Częstochowa nie potrafi samodzielnie funkcjonować, i byłoby jeszcze większym żebrakiem? – dodał.

O. Majewski dodał, że „Jasna Góra jak przez wieki otwarta jest dla wszystkich. Jej bramy zamykane są tylko przed wrogami Kościoła, wiary świętej i narodu”.

www.hotmoney.pl

reklama