Adamek – Kliczko: rekordowa gaża dla Polaka

0
1283
views

W „Fakcie” znajdujemy informację na temat wynagrodzenia Tomasza Adamka za wrześniową walkę z Władymirem Kliczko. Polak ma zarobić rekordową w polskim boksie zawodowym sumę 5 milionów dolarów.

Adamek podpisał umowę na starcie z utytułowanym Ukraińcem. Dzięki temu znane są już podstawowe szczegóły starcia, a wśród nich gaża Polaka. Za walkę, która ma się odbyć w Warszawie lub Wrocławiu, Polak zainkasuje około 15 milionów złotych.

– Oni chcieli walki z Tomkiem już ponad rok temu. Wówczas oferowali pół miliona dolarów. Odrzuciliśmy tę ofertę. następne były coraz bardziej korzystne: milion, półtora miliona, dwa… aż doszło do czterech. Do tego 35 procent z dochodów za transmisję w amerykańskiej telewizji. Tego Tomek nie chciał. I dobrze, bo teraz dostanie więcej i procent z wpływów ze stacji telewizyjnych z całego świata – ujawnia kulisy negocjacji Ziggy Rozalski, członek teamu Adamka.

Do tej pory najwięcej za walkę w zawodowym boksie w Polsce dostał Andrzej Gołota. „Andrew” zainkasował za starcie z Tysonem 3,5 mln dolarów.

Autor: KG
Źródła: Fakt