Ceny paliw będa jeszcze wyższe

0
1399
views

Przyszły tydzień przyniesie kolejne podwyżki cen paliw na polskich stacjach benzynowych – oceniają analitycy biura Reflex i e-petrol.pl. Ropa naftowa na światowych rynkach jest już bardzo droga, ale z powodu np. sytuacji w Libii może kosztować jeszcze więcej.

Według piątkowej informacji portalu e-petrol.pl średnia cena oleju napędowego w Polsce w tym tygodniu wzrosła o 2 gr i wynosi średnio w kraju 5,04 zł za litr. Również o 2 gr więcej niż przed tygodniem trzeba zapłacić za litr benzyny bezołowiowej 95 – średnio 5,09 zł. Na przewidywalnym od kilku tygodni poziomie pozostaje cena autogazu, za który płacimy przeciętnie 2,54 zł za litr.

Analitycy biura Reflex informują w piątkowym komentarzu, że benzyna 95 zdrożała w ciągu tygodnia o 4 grosze na litrze, a olej napędowy o 3 gr. Jak podkreśla biuro, z powodu umocnienia złotego do dolara w ostatnich dwóch dniach ceny hurtowe spadły. Jednak w skali tygodnia benzyna i olej drożały. Minimalnie staniał za to autogaz.

Portal e-petrol.pl na podstawie analizy cen hurtowych ocenia, że w najbliższych dniach tendencja wzrostowa się utrzyma, a w zależności od regionu i typu stacji za benzynę 95 trzeba będzie zapłacić 5,17-5,28 zł za litr, a za olej napędowy 5,05-5,14 zł za litr. Również biuro Reflex prognozuje, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny i oleju wzrosną, średnio o 3-5 groszy za litr.

Żródło informacji: PAP

reklama