Wichury nad Polską

0
1102
views

Zerwane dachy, powalone drzewa i konary oraz około 1600 odbiorców pozbawionych prądu – to skutek burz i silnego wiatru, które przeszły nad Podkarpaciem nocy z czwartku na piątek.

Najwięcej interwencji strażacy przeprowadzili w okolicach Brzozowa, Krosna, Jarosławia i Strzyżowa. Tam z budynków mieszkalnych i gospodarczych wiatr zerwał łącznie 10 dachów. Powalił kilkadziesiąt drzew i konarów.

Dyżurny z zakładowej dyspozycji mocy PGE w Rzeszowie poinformował że wiatr uszkodził 38 stacji transformatorowych średniego napięcia, przez co około 1600 odbiorców z okolic Jasła i Sanoka nie ma prądu.
Dyżurny z zakładowej dyspozycji mocy PGE w Rzeszowie poinformował że wiatr uszkodził 38 stacji transformatorowych średniego napięcia, przez co około 1600 odbiorców z okolic Jasła i Sanoka nie ma prądu. Zapewnił, że uszkodzenia usuwane są na bieżąco i wyraził nadzieję, że do wczesnych godzin popołudniowych w piątek uda się przywrócić prąd wszystkim klientom.

Według prognozy pogody silny wiatr – wiejący ze średnią prędkością około 35 km na godzinę, a w porywach do 80 km na godzinę – będzie występować w regionie do soboty.

(kab)

Źródło informacji: PAP