Regulamin

0
1412
views

Regulamin

19.04.2011

Niniejszy regulamin określa warunki korzystania z portali ( Blogów ). Zastrzegamy sobie prawo do dokonywania jego zmian. Zawsze obowiązuje aktualny Regulamin. Jeśli się z nim nie zgadzasz, to prosimy o niekorzystanie ze strony internetowej, w szczególności o niepozostawianie Swoich danych i niedodawanie żadnych treści.

Publikacja artykułów

1. Każdy opublikowany artykuł przechodzi przez redaktora działu i korektora, którzy mają prawo do ingerowania w jego treść. Nie zmieniają oni sensu wiadomości.

2. Autor publikuje swój tekst całkowicie dobrowolnie i nieodpłatnie. Zachowuje uznanie autorstwa do artykułu. Pozostawia portalom prawo do dalszego dystrybuowania dodanych treści.

3. Przedruk artykułów z naszych portali do innych mediów wymaga zgody redaktora naczelnego bądź redaktora działu. Część wartości transakcji jest przeznaczone dla Autora po podpisaniu stosownej umowy.

4. Publikacja artykułów jest możliwa poprzez odpowiedni formularz na stronie. Mają do niego dostęp użytkownicy zalogowani. Możliwa jest także wysyłka odpowiednich treści do redaktora działu za pomocą wiadomości e-mail (plik Word [.doc][.rtf]).

5. Wysyłając zdjęcie autor deklaruje, że posiada prawa do publikacji fotografii. W polu "opis zdjęcia" podaje jego źródło. Przekazuje prawo do publikacji naszym portalom .

6. Redakcja zastrzega sobie prawo do odrzucenia artykułów. Najczęściej powodem jest ich niezgodność z Regulaminem. W przypadku masowej wysyłki tekstów nie nadających się do publikacji, nasza administracja ma prawo do zablokowania konta użytkownika.

7. W przypadku opublikowania plagiatu prosimy o jak najszybsze powiadomienie nas za pomocą formularza kontaktowego.

8. Zabroniona jest publikacja treści naruszających polskie prawo.

Zawartość i forma artykułów

1. Dopuszczalne formy tekstów: reportaż, blog, informacja o wydarzeniu, felieton, komentarz, artykuł, wywiad, studium przypadku, recenzja.

2. Niech treść artykułu zawiera wartościowe i ciekawe informacje dla Czytelnika. Nic nie zniechęca tak, jak subiektywny artykuł reklamowy, tzw. spam.

3. Dopuszczamy pisanie tekstów subiektywnych. Warto, by ich autor popatrzył na sprawę z kilku punktów widzenia, co pomoże Czytelnikowi wyrobić sobie własne zdanie nt. poruszanej sprawy.

4. Długość artykułów: 2100 znaków ze zdjęciem bądź 4200 znaków ze zdjęcie. To jedna do dwóch stron A4 naszego magazynu. Oczywiście, lista znaków może się nieco różnić, natomiast niech ich liczba będzie jak najbardziej zbliżona do ideału.

5. Dodawanie miniaturki. W programie (Gimp, Photoshop, Google Picasa, Nero Viewer, Microsoft Picture Manager, …) możesz zmienić rozmiar dodawanego zdjęcia do 120 na 100 pikseli (rozdzielczość 72 dpi).

6. Dodawanie obrazka do pełnej wersji artykułu. Rozmiar 200×300-200×325 pikseli, 72 dpi. Podaj jego źródło w polu "opis".

7. Nie zamieszczaj Swojego podpisu. Pod artykułem zawsze jest wyświetlony opis Autora wraz z linkiem do jego pełnego profilu i strony internetowej.

Forum i grupy dyskusyjne

1. Każdy zarejestrowany użytkownik może udzielać się w grupach dyskusyjnych.

2. W przypadku używania niecenzuralnych słów bądź spamowania forów, użytkownik może zostać zablokowany, a jego treści usunięte bądź edytowane.

3. Szczególnie wartościowe wypowiedzi na forum mogą zostać nieodpłatnie przedrukowane, za uznaniem autorstwa.

4. Szczególnie aktywni użytkownicy mogą zyskać rangę Moderatora.

5. Administracja stara się pilnować, by komentarze nie zawierały treści niezgodnych z polskim prawem. Może zdarzyć się jednak, że nie zareaguje od razu. Takie treści można zgłosić nam poprzez formularz kontaktowy.

Postanowienia końcowe

Sprawy dotyczące danych osobowych użytkowników reguluje Poliytka Prywatności

Nagrania video, grafika, multimedia

1. Nie odpowiadamy za treści umieszczone przez użytkowników w portalach wchodzących w skład grupy zgodnie z 14 artykułem ustway o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

2. Usuwamy treści naruszające prawo autorskie w przypadku wiarygodnego zgłoszenia zaistniałej sytuacji.

3. Osobami odpowiedzialnymi za treści i ich usuwanie w poszczególnych witrynach są ich Redaktorzy