Czy otyli mogą być sexi?

0
1344
views

Seksualność to niezwykle istotna sfera życia każdego człowieka, wiążąca się z pragnieniem nawiązywania więzi z ludźmi i tworzenia z nimi trwałych relacji uczuciowych.

Stanowi źródło silnych doznań, których nie można przekazać werbalnie, sprawia, że partnerzy stają się silnie emocjonalnie ze sobą związani. Spełnienie może jednak nastąpić wyłącznie wtedy, gdy pożądanie psychiczne idzie w parze z możliwościami fizycznymi. Dlatego w przypadku otyłości niezwykle często dochodzi do pojawienia się zaburzeń na tle seksualnym.

Pierwsze trudności występują już na etapie poszukiwania stosownego partnera. Nie da się ukryć, że wygląd zewnętrzny ma ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani, a fizyczna atrakcyjność decyduje o pierwszym wrażeniu i o ewentualnym nawiązaniu znajomości. Zgodnie z wynikami badań, pogląd na temat drugiej osoby wyrabiamy sobie w ciągu 3 sekund, przy pomocy zmysłu wzroku. Dopiero w późniejszych fazach może dojść do wspólnej konwersacji i ewentualnych dalszych kontaktów, które mogą doprowadzić do pojawienia się uczucia.

Osoba z nadwagą, chcąca znaleźć partnera, musi zwalczyć w sobie zaniżoną samoocenę, która pojawia się zarówno w efekcie braku samoakceptacji, jak i poczucia braku akceptacji ze strony otoczenia. Tym sposobem stany obniżonego nastroju są często wśród osób otyłych elementem codzienności.

W dzisiejszym świecie atrakcyjna aparycja jest niezwykle istotna. W życiu zawodowym ułatwia znalezienie pracy, pomaga w awansach, w życiu osobistym sprawia, że poszukiwania drugiej połowy nie grożą licznymi rozczarowaniami i miłosnymi zawodami. Osobom, szczególnie kobietom, z nadwagą często towarzyszą uczucia takie jak wstyd, lęk przed niezadowoleniem partnera i przekonanie o własnej nieatrakcyjności. To nie sprzyja swobodzie i rodzi napięcia w związku. W wyniku tego rodzaju emocji osoba z nadwagą jest przekonana, że nie zasługuje na przyjemności i w efekcie nie potrafi czerpać z seksu przyjemności.

Problemem może być także obniżone libido. To częsta przypadłość wśród ?grubasów”, której przyczynami są stany depresyjne, przyjmowanie leków na nadciśnienie czy zmieniona dynamika uwalniania insuliny, co prowadzi do cukrzycy.

Nie można zapominać także o trudnościach czysto mechanicznych, które niekiedy uniemożliwiają odbycie stosunku. Gdy obwód brzucha, ud oraz pośladków utrudnia igraszki, wskazane jest podejmowanie zastępczej aktywności – oralno-genitalnej lub stosunki włoskie albo hiszpańskie.

Jak kobieta z nadwagą może poprawić jakość swojego życia seksualnego?

Przede wszystkim należy zacząć likwidować przyczyny takiego stanu rzeczy. W tym celu warto zgłosić się do specjalisty dietetyka, który zaproponuje nam stosowną do wieku i trybu życia dietę odchudzającą (być może nawet tabletki zmniejszające łaknienie lub zabieg chirurgiczny), a także rozpisze nam codzienny trening, by nie był zbyt forsowny, ale pomagał efektywniej spalać tłuszcz. Regularne ćwiczenia poprawią kondycję i wydajność organizmu, a to przełoży się na jakość naszego życia seksualnego, które niewątpliwie wymaga pewnego stopnia wytrzymałości fizycznej. Mając świadomość niedoskonałości ciała, nie wolno zamykać się w czterech ścianach, ale wręcz przeciwnie – aktywne życie płciowe jest bodźcem do produkcji hormonów.

Autor: Cyrkoniczna123

Poprzedni artykułSuper detoks
Następny artykułWspółpraca Masterlease i BMW
PODZIEL SIĘ