Polacy uciekają masowo z USA do kraju

2
1528
views

Ameryka nie jest już rajem. Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce obywateli Europy, którzy uzyskują obywatelstwo USA. Pod tym względem wyprzedzają nas tylko Brytyjczycy.

Jednak coraz więcej Polaków wraca do ojczyzny, Ameryka przestała być już dla nich atrakcyjna – informuje stooq.com.

W ubiegłym roku amerykańskie obywatelstwo uzyskało 8038 Polaków. Wyprzedzają nas nieznacznie jedynie Brytyjczycy – obywatelstwo USA dostało 8401 z nich.
Na trzecim miejscu znaleźli się Ukraińcy – obywatelstwo otrzymało 7345 z nich. Na kolejnych miejscach uplasowali się Albańczycy, Rumuni, Niemcy, Bułgarzy, Francuzi, Włosi i Białorusini.

Jednak, jak wynika z najnowszych danych, liczba naturalizowanych Polaków spada ostatnio. W 2008 roku obywatelstwo otrzymało 14237 Polaków, w 2009 – 10604.

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się na powrót do Polski. Według danych LOT-u w latach 2008-2010 sprzedał on ok. 60 tys. biletów w jedną stronę – do Polski.

WB

Źródło: www.stooq.com.ph

2 KOMENTARZE

  1. no spadło S T R A S Z N E n a 10 milionów wyjechało 60 tys a ilu przyjechało? a ilu nie wróciło wraz z zakończeniem się wizy? – z artykułu mozna wyciagnac tylko jeden wniosek media przestały informować a jedynie staraja sie przyciagnac uwage czytelników tania sensacją

  2. Jeszcze zaczną wracać, oby było tylko czym i żeby wypuszczali. Bo na piechotę się nie da. Chyba , że przez Alaskę i dalej do Azji, ale to niemal niewykonalne dla człowieka niezaprawionego w boju. A i dla takich to byłby nie lada wyczyn. Czyli, pakuj manatki Polaku póki czas…